گوناگون

هر نفر ۳۵ هزار تومان

با اجرای طرح سبدهای کالایی به اقشار ضعیف، ، کارت‌های خرید به نام سرپرستان خانوار شارژ شده و به ازای هر نفر ۳۵ هزار تومان به آن واریز می‌شود.

بعد از نوسانات اخیر ارزی و برخی تغییرات قیمتی در کالاهای اساسی که مستقیم روی قدرت خرید مردم و اقشار ضعیف جامعه اثرگذار بوده است، دولت تصمیم گرفته از طریق کمک نقدی برای خرید کالا از اقشار ضعیف جامعه حمایت کند‌. بر این اساس مقرر شده با هماهنگی‌ای که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام داده، کارت‌های بانکی سرپرستان خانوار شارژ نقدی شده و این شارژ، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای قابلیت خرید داشته باشد‌. این طرح قرار است برای ۹ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) و بهزیستی اجرا شود‌.

بر این اساس و با تصمیم دولت، قرار بر این است که به زودی ۹ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته‌امداد و بهزیستی، به ازای هر نفر ۳۵ هزار تومان کارت خرید کالا دریافت کنند‌.
در همین رابطه امیرخسرو فخریان، رییس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در گفت‌وگو با مهر گفت: با اجرای این طرح، کارت‌های خرید به نام سرپرستان خانوار شارژ شده و به ازای هر نفر ۳۵ هزار تومان به آن واریز می‌شود اما خانوارهای بالای ۴ نفر به ازای هر نفر ۳۰ هزار تومان شارژ صورت گرفته و به ازای هر نفر اضافه، ۱۰ هزار تومان به مبلغ ۴ نفر اضافه خواهد شد. بر این اساس سقف در نظر گرفته شده برای هر خانوار ۱۳۰ هزار تومان است‌.

وی افزود: ارائه سبدهای کالایی به اقشار ضعیف، قبلا هم انجام می‌شد اما با توجه به مشکلاتی که توزیع سبد کالایی داشت، تصمیم بر این شده که کارت بانکی سرپرستان خانوار، شارژ نقدی شده و برای خرید کالا از فروشگاه‌های زنجیره‌ای قابل استفاده باشد‌. وی گفت: قرار است وزارت رفاه جزییات بودجه و نحوه اجرا را تهیه و اعلام کند و هماهنگی‌های لازم با فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام شده است‌. وی درباره مکانیسم اجرای کار توضیح داد: کارت‌های معرفی شده از سوی سرپرستان خانوار که عضو شبکه شتاب است، به میزانی که اشاره شد، شارژ می‌شود‌. افراد نمی‌توانند مبالغ این کارت‌ها را برداشت کنند و الزام دارند که حتما در فروشگاه‌های زنجیره‌ای کالا خرید کنند‌. اما اینکه چه اقلامی را خرید کنند، به انتخاب خود خانوارهاست و محدودیتی ندارد‌.
فخریان ادامه داد: ۹ هزار فروشگاه طرف قرارداد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که خانوارهای مشمول این طرح می‌توانند از آن خرید کنند‌.
جهان صنعت

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا