فرهنگی

کسی که راه درست را انتخاب کند، راهش سد می‌شود

مراسم اختتامیه‌ دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در بخش موسیقی دستگاهی در تالار وحدت برگزار شد. به گزارش ایلنا، مراسم اختتامیه‌ جشنواره موسیقی جوان با حضور سیدعباس صالحی مدیران وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیئت داوران جشنواره، اساتید و هنرمندان در بخش‌های موسیقی دستگاهی و کلاسیک در تالار وحدت برگزار شد.
حسین علیزاده یکی از سخنرانان برنامه مراسم اختتامیه گفت: جامعه ما فقط زمانی رو به جلو حرکت می‌کند که جوانان خود را در راس داشته باشد، جوانان نیروی اصلی یک جامعه هستند و ما دیرینه فرهنگ ضدجوان داریم، جا دارد در قرن ۲۱ تجدید نظری روی افکارمان داشته باشیم و عرصه‌های مختلف مملکت را به جوانان بسپاریم، جامعه‌ای که جوانان را در خود داشته باشد قد برافراشته خواهد شد. همیشه مشتاق هستم که در جایگاه ما نیز جوانان بیشتری حضور داشته باشند چون وقتی خوب می‌نوازند خوب نیز خواهند دید و خوب تصمیم خواهند گرفت.
این نوازنده همچنین گفت: رشته هنر رشته سختی است، وقتی این جوانان به دانشگاه می‌روند و به طور عمیق با آن آشنا می‌شوند نوبت خدمت به جامعه می‌رسد اما متوجه می‌شوند که تریبون در دست موسیقی کوچه و بازار قرار دارد، اگر بخواهیم وجود رانت‌خواری را تایید کنیم باید حضورش در موسیقی را نیز تایید کنیم. قصد توهین به کسی ندارم اما ساختار و قوانین ما به شکلی است که کم می‌شود بدون زد و بندهای معمول به وضع اقتصادی خوب دست پیدا کرد. با وجود تمام کمبودها در دانشگاه‌ها در دهه‌های گذشته باز هم به خاطر وجود تداوم بازدهی خوبی داشته است. آینده درخشانی پیش روی این جوانان است. هرکسی که راه درست را انتخاب کند راهش سد می‌شود حتی گاهی احترام به کسانی که سال‌ها برای رشته‌ای تلاش کرده‌اند نیز وجود ندارد، این وظیفه دولت است که باید آن را درک کند.
او در پایان تاکید کرد: دبیر جشنواره باید به خاطر وظیفه‌شناسی و مدیریت صحیح به دور از روابط و مادیات الگو قرار داده شود. باید بزرگداشتی برای او به خاطر آن‌چه شایسته آن است، برگزار شود. به همه هنرجویان و شرکت‌کنندگان این جشنواره تبریک گفته و می‌گویم این نوید وجود دارد که هر چقدر فشار بیشتر روی موسیقی باشد شاهد شکوفایی بیشتر آن خواهیم بود. تحریم روی موسیقی باعث رشد آن شده است. با وجود کمبودها حتی از شهرهای دور ایران نیز چهره‌های شاخصی داشتیم که جای تقدیر دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا