گوناگون

فائو: وضعیت گرسنگی در جهان بدتر شده است

سازمان خواربار و کشاوری ملل متحد ‘فائو’ هشدار داد که وضعیت گرسنگی در جهان بدتر شده و به ۱۰ سال پیش بازگشته است.به عبارتی می توان گفت که از هر ۹ نفر در جهان یک نفر از گرسنگی رنج می برد.

سیمای سرمایه داری در دهه دوم سده بیست و یکم

به گزارش ایرنا، فائو روز سه شنبه در مقر این سازمان در رم به همراه صندوق بین المللی توسعه کشاورزی (ایفاد)، برنامه جهانی غذا (WFP), صندوق کودکان (یونیسف) و سازمان جهانی بهداشت (OMS) در سندی تحت عنوان ‘وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در جهان ۲۰۱۸ ‘ از بدتر شدن وضعیت گرسنگی در جهان هشدار داد.
براساس این گزارش، شمار افرادی که از گرسنگی و سوء تغذیه در جهان رنج می برند همچنان رو به افزایش است و در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۸۲۱ میلیون نفر رسیده است . به عبارتی می توان گفت که از هر ۹ نفر در جهان یک نفر از گرسنگی رنج می برد.
به عقیده فائو، چنین وضعیتی حاکی از توقف پیشرفت هایی است که تاکنون در این زمینه شده بود. اکنون وضعیت گرسنگی به سطح ده سال پیش بازگشته است.

در این سند تاکید شده است که بدتر شدن وضعیت جهانی حتی در شاخص چاقی میان بزرگسالان (بیش از ۶۷۲ میلیون نفر) نیز به ثبت رسیده است در حالی اندک پیشرفتی در مبارزه علیه سوء تغذیه کودکان شده است و شمار کودکان زیر ۵ سال که از گرسنگی رنج می برند از ۱۶۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۲ به ۱۵۱ میلیون نفر کاهش یافته است.

فائو تغییرات اقلیمی، خشکسالی، سیل، جنگ ها و کندی اقتصاد را از جمله عوامل افزایش گرسنگی در جهان دانست. عواملی که تاکنون در برخی مناطق جهان به ظرفیت های تولید غذا ضربه زده و در صورت عدم اقدام، کارشناسان در انتظار شدیدتر شدن شرایط به دلیل افزایش دما هستند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد در این سند اعلام کردند که برای رسیدن به هدف از بین بردن گرسنگی تا سال ۲۰۳۰، نیازبه اقدامات بیشتری است. بویژه اینکه باید به گروه های آسیب پذیر تر مانند نوزادان، کودکان، نوجوانان و زنان توجه بیشتری کرد. همزمان نیاز به تغییرات برای رساندن غذای امن و با کیفیت به همه است.
مسئولان ۵ سازمان وابسته به ملل متحد عقیده دارند که علایم هشداردهنده افزایش نا امنی غذایی و سطح بالای سوء تعذیه، یک علامت روشن است که در مسیر رسیدن به هدف توسعه پایدار نیاز به کار بیشتر برای تضمین کمک به همه است. اگر می خواهیم که تا سال ۲۰۳۰ به جهانی عاری از گرسنگی برسیم باید اقدامات برای تقویت انعطاف پذیری و توان سازگاری سیستم های غذایی و معیشتی مردم را در پاسخ به تغییرات اقلیمی و پدیده های شدید، تسریع کرده و توسعه دهیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا