گوناگون

حمله انتحاری در ننگرهار افغانستان؛ نزدیک به ۷۰ کشته

شمار تلفات جانی ناشی از حمله انتحاری روز سه‌شنبه ۱۱ سپتامبر در ولسوالی مهمند ولایت ننگرهار در شرق افغانستان به ۶۸ نفر افزایش یافت. تعداد قربانیان پیشتر ۲۲ نفر اعلام شده بود …

شمار تلفات جانی ناشی از حمله انتحاری روز سه‌شنبه ۱۱ سپتامبر در ولسوالی مهمند ولایت ننگرهار در شرق افغانستان به ۶۸ نفر افزایش یافت. تعداد قربانیان پیشتر ۲۲ نفر اعلام شده بود.
این حمله انتحاری در شاهراه جلال‌آباد – تورخم و در میان معترضانی روی داد که در مقابل ایستگاه پلیس تجمع کرده بودند.
هیچ گروهی تا به این لحظه مسئولیت حمله در ولایت ننگرهار را که ده‌ها زخمی نیز برجای گذاشت بر عهده نگرفته است.

به گزارش یورو نیوز، در پی بالا گرفتن خشونت‌ها در شمال افغانستان، چندین حملات و بمب گذاری در هفته‌های اخیر در این کشور روی داده است.
ننگرهار از سال ۲۰۱۵ میلادی پایگاه‌ اصلی گروه داعش و یکی از ناپایدارترین مناطق افغانستان بوده و حملات زیادی به خصوص در جلال‌آباد، مرکز این ولایت روی داده است.

به گفته مقامات ولایت ننگرهار هدف انفجار روز سه‌شنبه بیستم سنبله (۲۰ شهریور) گروهی از معترضان بود که در مقابل ایستگاه پلیس محلی تجمع کرده بودند. مسئولان می گویند که صدها نفر در زمان انفجار در این مکان حضور داشتند.
سهراب قادری عضو شورای ولایت ننگرهار به خبرگزاری رویترز گفت که گزارش‌ها از احتمال یک حمله انتحاری دیگر در این مکان عملیات امداد و نجات را مختل کرده و پلیس و سرویس‌های امدادی در نزدیک شدن به محل انفجار محتاط عمل می کنند.
بمب‌گذاری انتحاری روز سه‌شنبه در ادامه سری حملات در همین روز در ولایت ننگرهار روی داد که یکی از آنها مدرسه‌ای در جلال‌آباد را هدف گرفته بود که به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۳ تن انجامید.

خشونت‌ها در افغانستان، امیدها برای مذاکرات صلح و پایان درگیری‌های هفده ساله در این کشور را کمرنگ کرده است. اما دو مقام طالبان در همین روز به خبرگزاری روزیترز گفتند که رهبران این این گروه پس از دیدار با مقامات ایالات متحده در ماه ژوئیه برای دیدار گفتگوهای بعدی آماده می‌شوند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا