گوناگون

مشایی و جوانفکر در مجموع به بیش از ۱۰ سال زندان محکوم شدند

رئیس کل دادگستری استان تهران اعلام کرد که اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر سابق محمود احمدی‌نژاد در دادگاه بدوی به ۶ سال و نیم حبس محکوم شده. علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای احمدی‌‌نژاد هم به ۴ سال زندان محکوم شده است….

به گزارش زمانه،غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران به خبرگزاری‌های داخلی گفته است اسفندیار رحیم مشایی به اتهام «اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت» به تحمل ۵ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به تحمل یک سال حبس و به اتهام «توهین به مقامات قضایی به سبب انجام وظیفه» به تحمل ۶ ماه حبس محکوم شده است.

غلامحسین حسینی همچنین اعلام کرد که علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محموداحمدی‌نژاد به اتهام «اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به تحمل ۴ سال حبس محکوم شده. این حکم اما قابل تجدید نظر است.

به گفته رئیس کل دادگستری استان تهران بخشی از اتهامات مشایی و جوانفکر در کیفرخواست مطرح شده و دادسرای عمومی و انقلاب تهران در آینده به این اتهامات رسیدگی می‌کند و نظر خود را درباره آنها اعلام خواهد کرد.

محمود احمدی‌نژاد در نخستین واکنش‌اش نسبت به حکم دادگاه با اشاره به احتمال طرح اتهامات تازه در پرونده مشایی، در پیامی در توییتر قوه قضائیه را به پرونده‌سازی متهم کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا