اخبار

” قدرت نمایی” حکومت با تهدید و ارعاب مردم

همزمان با تشدید بحران در کشور٬ فرمانده سپاه و همچنین رحیم صفوی مشاور عالی ولی فقیه و شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی زبان به تهدید مردم گشودند. ایجاد فضای ارعاب و قدرت نمایی کاذب از اجزای برنامه ارگان های امنیتی در دوره کنونی در مواجهه با شرایط حاد بحرانی و رشد نا رضایتی اجتماعی است.

رانت خواری و تامین منافع کلان مالی با سرکوب و تهدید

فرمانده کل سپاه گفت: انتقام اخیر سپاه از تروریست‌ها پیام بسیار معناداری برای دشمنان بویژه ابرقدرت‌هایی است که فکر می‌کنند می‌توانند اهداف پلید و زورگویی‌هایشان را به ما تحمیل کنند.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر محمد علی جعفری در حاشیه مراسم بزرگداشت ۱۳۵ شهید گمنام دوران دفاع مقدس اظهار داشت: مجموعه سپاه با کار اطلاعاتی و فرماندهی و به کارگیری تجهیزات دقیق موشکی و پرواز فناوری‌های در اختیارِ سپاه، توانست انتقام خون شهیدان مظلومی که در پایگاه در مریوان به شهادت رسیدند و بقیه شهیدان منطقه کردستان را بگیرد.

وی با بیان اینکه «این توانمندی پیام بسیار تعیین کننده ای برای همه دشمنان داشت»، ادامه داد: آن هایی که در اطراف و در شعاع ۲ هزار کیلومتری خاک مقدس ایران، نیرو، پایگاه و تجهیزات دارند باید بدانند که همه موشک های سپاه پاسداران از دقت بالایی برخوردارند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری صداو سیما، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز برخورداری ما از انبوه موشک های با برد ۲ هزار کیلومتری نقطه‌زن، توان بی نظیری را به جمهوری اسلامی ایران داده است…

پیش از این در جریان؛” دومین همایش ملی تجلیل از پیشکسوتان جهاد مقاومت در تالار خلیج فارس باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. به گزارش ایسنا،در این همایش، سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در دوران دفاع مقدس علاوه بر نیروهای ارتش و سپاه بیش از دو میلیون نفر داوطلب برای دفاع از کشور عازم جبهه‌ها شدند. در واقع هشت سال دفاع مقدس تضمین کننده ۸۰ سال امنیت ملی ما محسوب می‌شود و در حال حاضر هم به دشمنان انقلاب اسلامی هشدار می‌دهیم اگر به میهن اسلامی تعدی کنند آن‌ها را نه تنها تا آن طرف مرزها بلکه تا آن طرف دریاها تعقیب و مجازات خواهیم کرد…در شرایط فعلی دولت به کمک مردم نیاز دارد تا از این شرایط عبور کند و بهتر است دولت ما هم از نیروهای انقلابی، جهادی، کارآمد، جوانان و ظرفیت دانشگاه‌ها و دانشجویان برای عبور از این وضعیت استفاده کند”.

بعلاوه روزنامه اعتماد نیز گزارش داده بود؛ “درست زمانی که هر روز اخبار افزایش قیمت خودرو و کشف احتکا‌رهایی در این بازار به گوش می‌رسد، دبیر شورای عالی امنیت ملی و نماینده رهبری در همین شورا راهی کارخانه ایران‌خودرو شد، در جمع مدیران سخنرانی و از خط تولید این کارخانه بازدید کرد. شمخانی در این بازدید از مأیوس‌سازی امریکا تا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سخن گفت و در بخشی از صحبت‌های خود نیز به چالش‌های فعلی و آتی صنعت خودروسازی پرداخت.

شمخانی در جریان این بازدید به سوالی با این مضمون که «چه ارتباطی میان شورای عالی امنیت ملی و کارخانه ایران‌خودرو وجود دارد» اشاره کرد و پاسخ داد: بازدید ما از این کارخانه به‌دلیل تمرکز دشمن روی حوزه اقتصادی و تولیدی ما است.

او همچنین در خلال این سخنرانی خبر داد که شورای عالی امنیت ملی کمیته‌ای برای مبارزه با فساد فعال کرده تا این شورا هم به شکل دقیق و همه‌جانبه به کمک قوه قضاییه بیاید و با فساد مبارزه جدی صورت گیرد. شمخانی البته تاکید کرد: «به همان شکل هم هر آنجا که نقطه تلاشی وجود دارد و دشمن قصد تخریب آن نقطه را دارد، حتما حضور خواهیم داشت.»…«دوران بزن در رو در عرصه جهانی پایان یافته و هر اقدام خصمانه علیه کشور را در هر عرصه‌ای پاسخ ۱۰برابر می‌دهیم.»  شمخانی در این نشست مشترک از سیاست‌ خارجی ایران در مقابل امریکا گفت. او همچنین پاسخ موشکی اخیر ایران به اقدامات ناامن‌ساز یک گروه تروریستی در منطقه اقلیم کردستان عراق را رویکرد نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد که در پاسخ به هرگونه تهدیدی اعمال خواهد شد.

او در ادامه یادآور شد که خودروسازی در حلقه اول تحریم‌های ظالمانه امریکا به دلیل اهمیت قابل توجه این صنعت و تاثیر‌گزاری آن بر اشتغال و کاهش درآمد صادراتی کشور تاثیرگذار خواهد بود و تاکید کرد که دشمن در کنار جنگ اقتصادی به‌دنبال ضربه زدن به رضایت عمومی و تغییر ادراک اجتماعی در کشور است…”

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا