ورزشی

والیبال قهرمانی جهان -صدرنشینی تیم ملی ایران در گروه” د “

تیم ملی والیبال ایران نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی جهان را با پیروزی مقتدرانه برابر پورتوریکو به پایان رساند. ملی‌پوشان کشورمان در دومین گام به مصاف بلغارستان خواهند رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، نوزدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان روز یکشنبه به میزبانی دو کشور بلغارستان و ایتالیا آغاز به کار کرد. تیم ملی والیبال ایران نیز (چهارشنبه) در وارنا بلغارستان و در نخستین گام به مصاف تیم پورتوریکو رفت و به برتری ۳ بر صفر دست یافت.

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی، علی شفیعی و سید محمد موسوی بلند قامتان ایران در شروع بازی بودند. ملی پوشان در یک دیدار آسان و راحت با نتیجه ۳ بر صفر مقابل پورتوریکو به برتری رسیدند تا شروعی طوفانی در این مسابقات داشته باشند.

تیم ملی ایران در گروه D مسابقات با تیم های پورتوریکو، بلغارستان، لهستان، فنلاند و کوبا همگروه است و شامگاه پنجشنبه در دومین بازی به مصاف تیم بلغارستان، میزبان رقابت ها خواهد رفت.

نتایج کامل دیدارهای نخست مرحله گروهی در گروه D:

* ایران ۳ – پورتوریکو صفر
* بلغارستان ۳ – فنلاند صفر
* لهستان ۳ – کوبا یک

جدول رده بندی گروه D:

۱. ایران با یک پیروزی و ۳ امتیاز
۲.بلغارستان با یک پیروزی و ۳ امتیاز
۳. لهستان با یک پیروزی و ۳ امتیاز
۴. کوبا با یک شکست و بدون امتیاز
۵. فنلاند با یک شکست و بدون امتیاز
۶. پورتوریکو با یک شکست و بدون امتیاز

رقابت‌های قهرمانی جهان والیبال هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود و تیم ملی ایران که در سال‌های ۱۹۷۰، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ حضور داشته است موفق شد در دوره گذشته عنوان ششمی را کسب کند که بهترین مقام کسب شده در ادوار رقابت‌های قهرمانی جهان برای والیبال ایران بوده است.

* برنامه دیدارهای ایران در مرحله گروهی:

ایران – بلغارستان، پنجشنبه، ساعت ۲۲:۱۰
ایران – کوبا، شنبه، ساعت ۱۸:۳۰
ایران – لهستان، دوشنبه، ساعت ۲۲:۰۰
ایران – فنلاند، سه شنبه، ساعت ۱۸:۳۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا