گوناگون

ترامپ تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلاری بر کالاهای چینی را اعلام می کند

به نوشته یک روزنامه آمریکایی «دونالد ترامپ» امروز دوشنبه تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلاری بر کالاهای چینی را اعلام می‌کند….

ترامپ تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلاری بر کالاهای چینی را اعلام می کند

به گزارش خبرگراری مهر، روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرده که در ادامه جنگ تجاری آغاز شده میان آمریکا و چین، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امروز دوشنبه اعمال تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلاری بر کالاهای چینی را اعلام می کند.

افزایش تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالا چینی شامل محصولات مختلف تکنولوژی اینترنتی، الکترونیکی، کالاهای مصرفی و غیره خواهد بود.

بر اساس گفته‌های منابع آگاه، میزان افزایش تعرفه حدود ۱۰ درصد خواهد بود. این در حالی است که آمریکا قبلا در نظر داشت ۲۵ درصد افزایش تعرفه بر این کالاها اعمال کند.

در همین زمینه خبرگزاری رویترز گزارش داده که مقامات کاخ سفید برای اظهارنظر در دسترس نبوده‌اند، اما سخنگوی کاخ سفید روز جمعه گفته بود: «بدیهی است که آمریکا علیه تجارت ناعادلانه با چین اقداماتی انجام دهد. ما چین را تشویق می‌کنیم تا به نگرانی‌های طولانی‌مدت ما در رابطه با تجارت دوجانبه توجه کند و اقدامات لازم را انجام دهد».

بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار آمریکا، تراز تجاری این کشور طی هفت ماه گذشته حدود ۲۲۲.۵ میلیارد دلار به نفع چین بوده که نسبت به سال گذشته نه تنها کاهش نداشته، بلکه افزایش ۹ درصدی هم داشته است.

آمریکا از چین می‌خواهد که ۳۷۵ میلیارد دلار اختلاف تراز تجاری سالانه با ایالات متحده آمریکا را کاهش دهد.

بر خلاف دیدگاه وزیر خزانه‌داری آمریکا در رابطه با لزوم گفتگوهای بیشتر با چین، ظاهرا ترامپ تصمیم گرفته است که افزایش تعرفه‌ها علیه کالاهای چینی را اعمال کند.

اگرچه قرار است ترامپ فرمان افزایش تعرفه‌ها علیه کالاهای چینی را امضا کند، اما زمان دقیق اجرایی شدن آن هنوز مشخص نیست.

چین قبلا نسبت به افزایش تعرفه‌ها هشدار داده و گفته بود که این اقدام را تلافی می‌کند.

کاخ سفید پیشتر اعلام کرده بود که آمریکا حتی آماده است تعرفه‌ واردات ۲۶۷ میلیارد دلار کالاهای دیگر چینی را افزایش دهد و بدین ترتیب، بیش از نیم تریلیون دلار از واردات آمریکا از چین شامل افزایش تعرفه خواهد شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا