زحمتکشان

کارگران پتروشیمی فارابی ماهشهر اعتصاب غذا کردند

کارگران پتروشیمی فارابی ماهشهر در ادامه اعتراض به وضعیت شغلی خود، اعتصاب غذا کردند.خواسته های کارگران به حق و قانونی است، از این رو باید تحقق یابد….

کارگران واحد پتروشیمی فارابی به خبرنگار ایلنا گفتند: دلیل اصلی نارضایتی این دسته از کارگران، به اجرا درنیامدن طرح طبقه‌بندی مشاغل است که از سالها قبل کارگران پیگیر آن بوده‌اند.

کارگران معترض می‌گویند: از ششم شهریور ماه اعتراض صنفی خود را آغاز کرده و از سه روز پیش به دلیل بی‌توجای کارفرما به مطالبات صنفی‌مان در دومین اقدام اعتراضی، از خوردن غذای کارخانه خودداری کرده‌ایم اما مدیریت این واحد صنعتی در مقام کارفرما هیچ پاسخ روشنی به ما نداده است.

آنها می‌گویند: ما قرارداد مستقیم هستیم و توقع داریم مانند دیگر کارگران پتروشیمی‌ در سایر نقاط کشور، طرح طبقه‌بندی مشاغل برایمان اجرا شود.

طبق اظهارات کارگران پتروشیمی فارابی، آنها تاکنون بارها خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل شده‌اند ولی به نتیجه‌ای نرسیده است. این کارگران امیدوارند با اجرای طرح طبقه‌بندی، درآمد آنها در این شرایط نامناسب اقتصادی کمی بهبود پیدا کند و از مشکلات معیشتی‌شان کاسته شود.

آنها می‌گویند: اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل براساس قانون کار، حقِ مسلم کارگر است و استنکاف از اجرای آن با هیچ توجیهی، پذیرفتنی نیست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا