گوناگون

حسن روحانی به آمریکا می‌رود

پس از بحث و جنجال‌های بسیار بر سر حضور یا عدم رئیس جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به ریاست آمریکا سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه حسن روحانی در این نشست شرکت خواهد کرد به این بحث‌ها خاتمه داد.

بهرام قاسمی سخنگوی دستگاه دیپلماسی در نشست خبری خود با اعلام خبر فوق افزود: تا جایی که اطلاع دارم رئیس جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت خواهد کرد، چرا که ما فرصت حضور در این نشست را برای جمهوری اسلامی ایران مغتنم می‌دانیم و به همین دلیل هم در سطح رئیس جمهور و هم در سطح وزیر امور خارجه شرکت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با مقامات حاضر در این نشست ملاقات می‌کنیم و دیدارهایی در سطح رئیس جمهور و وزیر امور خارجه خواهیم داشت و همانطور که گفتم از این فرصت به نحو مقتضی جهت تامین منافع ملی خود بهره خواهیم برد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: در خصوص نشست شورای امنیت به ریاست آمریکا صاحبنظران در داخل می‌توانند به بیان دیدگاه‌ها و نظرهای مختلف خود بپردازند که این امر مبارک و خوبی است؛ همه باید کمک کنند تا مسئولان بتوانند از این فرصت به بهترین نحو ممکن جهت تامین منافع ملی بهره ببرند.وی افزود: در خصوص چگونگی برگزاری نشست شورای امنیت و نحوه حضور ما در آن نشست پس از تصمیم‌گیری اطلاع رسانی لازم را انجام خواهیم داد.
فشرده گزارش آفتاب یزد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا