حقوق بشر

کارگران هپکو اراک به دادگاه احضار شدند

منابع خبری از احضار ۱۶ کارگر هپکو اراک به دادستانی اراک خبر دادند. اتهام این کارگران شرکت در تجمعات غیرقانونی و تبلیغ علیه نظام عنوان شده است…
کارگران هپکو اراک سال گذشته و اردیبهشت و خرداد امسال در اعتراض به وضعیت نامشخص شغلی خود، واگذاری این واحد تولیدی به بخش خصوصی و معوقات مزدی تجمع و راهپیمایی کردند. این کارگران در اعتراض‌های خود، مسیر راه‌آهن شمال به جنوب را مسدود کردند.

در جریان این اعتراضات ۱۰ تن از کارگان بازداشت و به قید وثیقه آزاد شدند. اتهام این کارگران «شرکت در تجمعات غیرقانونی» و «تحریک کارگران به تجمع و اعتراض» اعلام شده بود.

حال به گزارش منابع خبری ۱۶ تن از کارگران برای حضور در جلسه رسیدگی به اتهامات‌شان احضاریه دریافت کرده‌اند. این دادگاه قرار است که هفتم مهر سالجاری برگزار شود.

در پیوند با همین موضوع گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت سه کارگر توسط نیروهای امنیتی منتشر شده است. هنوز مقام‌های دولتی و قضایی بازداشت این کارگران را تائید نکرده‌اند.

فعالان کارگری می‌گویند که پس از استقرار تیم مدیریتی جدید، «فضای امنیتی در هپکو تشدید شده است».

سازمان خصوصی‌سازی ایران خرداد امسال به دنبال اعتراضات چند روزه کارگران هپکو، اعضای هیئت مدیره این شرکت را تغییر داد و غلامرضا صادقیان مدیرعامل پیشین ایران خودرو تبریز را به سمت مدیرعامل و غلامرضا سمندر از اعضای تیم مدیریتی گسترش فولاد تبریز را به عنوان رئیس هیئت مدیره هپکو منصوب کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا