اخبار

طرح عرضه نفت خام به صورت ارزی در بورس انرژی تصویب شد

شورای عالی هماهنگی اقتصاد ی با تصویب طرح عرضه نفت خام به صورت ارزی در بازار بورس، حضور و فعالیت بخش خصوصی در فروش وصادرات نفت را مجاز و امکان پذیر ساخت. بدین سان ثروت مردم و منبع اصلی درآمد ملی به بخش خصوصی واگذارمی شود.

واگذاری صادرات نفت خام و فراورده‌های نفتی به بخش خصوصی

شورای عالی هماهنگی اقتصادی با هدف متنوع‌سازی روش‌های فروش نفت، طرح عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی در داخل کشور به صورت ارزی را تصویب کرد.اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی همچنین پیشنهادات وزارت نفت در مورد تنوع روش‌های عرضه و فروش نفت را مورد بررسی و تصویب قرار دادند.

به گزارش ایلنا، براساس این طرح، وزارت نفت می‌تواند با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای صادرات، نفت خام و فراورده‌های نفتی را به قیمت رقابتی، در بورس داخل کشور به فروش برساند.

اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی ، ضمن بررسی تحولات بازار ارز، ضرورت مقابله با عملیات جنگ روانی و جوسازی‌های کاذب علیه مصالح اقتصادی کشور را مورد تاکید قرار دادند.

این جلسه که با حضور اعضا و به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی تشکیل شد؛ با توجه به اقدامات خصمانه دولت آمریکا برای کاهش فروش نفت ایران و کارشکنی در مناسبات بانکی خارجی، از همه دستگاه‌ها خواسته شد که در جهت حمایت از ابتکارات وزارت نفت و تقویت بانک مرکزی اقدام نمایند.همچنین تصمیم گرفته شد تا ذخائر استراتژیک کالاهای اساسی در کشور افزایش یابد.

در جلسه که رئیس‌جمهوری ریاست آن را بر عهده داشت، علاوه بر روسای قوای مقننه و قضائیه، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، معاونان اول، اقتصادی و سیاسی رئیس جمهوری، معاون اول قوه قضاییه، دادستان کل کشور، روسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و همچنین رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نیز حضور داشتند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا