حقوق بشر

بازداشت شماری از شهروندان در سوسنگرد

طی روز گذشته، شماری از شهروندان عرب در شهر سوسنگرد به دلیل سر دادن شعارهایی در اعتراض به وضعیت اقتصادی توسط مأموران امنیتی این شهر بازداشت شدند….

به گزارش خبرگزاری هرانا، طی روز چهارشنبه ۲۸ شهریور‌ماه ۱۳۹۷، شماری از شهروندان عرب در شهر سوسنگرد توسط مأموران امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

هویت دو تن از بازداشت شدگان به نام‌های “احمد سویدى” و “فایز عفراوى” توسط هرانا احراز شده است.
یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “طی روز گذشته شهروندان سوسنگرد در مراسم عزادارى محرم در اعتراض به سیاست‌های نظام و وضعیت اقتصادی شعارهایی سر دادند و به همین دلیل نیروهای امنیتی شماری از شهروندان را بازداشت کردند”.

سوسنگرد شهری است در شهرستان دشت آزادگان که در استان خوزستان قرارگرفته است.

بر اساس گزارش سالیانه منتشر شده مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در طول سال ۱۳۹۶، ۶۸۸۳ شهروند در ایران به علت عقیدتی یا سیاسی بازداشت شدند. از این میان ۱۲۸۱ شهروند در ایران به‌صورت انفرادی به دلایل عقیدتی، سیاسی یا امنیتی بازداشت شدند.

ازجمله مهم‌ترین موارد بازداشت می‌توان به ۶۶ مورد از بازداشت فعالین رسانه‌ای، ۱۴ مورد از بازداشت فعالین محیط‌زیست، ۲۲۲ مورد از بازداشت اقلیت‌های مذهبی (به غیر از موضوع گلستان هفتم)، ۱۱۴ مورد از بازداشت زنان معترض و فعالین حقوق زنان، ۶۰ مورد از بازداشت کارگران و فعالین کارگری اشاره داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا