گوناگون

باراز ارز تهران؛ دلار و یورو در روند صعودی

براساس مشاهدات نرخ هر دلار آمریکا در روند صعودی خود و قرار گرفتن در کانال ۱۴ هزار تومان، در نرخ ۱۴ هزار تومان و چهارصدوپنجاه تومان خریدوفروش می‌شود. نرخ فروش هر یورو به عنوان دیگر ارز پرتقاضای بازار نیز با عبور از مرز ۱۷ هزار تومان، درتابلوی اعلانات صرافی‌ها ۱۷ هزار و بیست تومان درج شده است….

به گزارش ایلنا، پس از چند روز تعطیلی دوباره خریدوفروش ارز در صرافی‌ها و در بازار دلالان از سر گرفته شد.

این بازار که براساس اعلام رییس بانک مرکزی تنها ۳ درصد مبادلات ارزی کشور را شامل می‌شود تاثیر بالایی در شکل‌دهی انتظارات تورمی آحاد جامعه دارد. به طوری که برخی از کارشناسان تاثیر این ۳ درصد بر تورم را بیشتر از ۹۷ درصد ارز مبادله شده در سامانه نیما می‌دانند.

از همین روی نرخ انواع ارز بویژه اسعار معتبر مانند دلار، یورو و پوند در بازار آزاد، زیر ذره‌بین کنشگران حوزه‌ی اقتصادی قرار دارد و با حساسیت خاصی رصد می‌شود.

براساس مشاهدات نرخ هر دلار آمریکا در روند صعودی خود و قرار گرفتن در کانال ۱۴ هزار تومان، در نرخ ۱۴ هزار تومان و چهارصدوپنجاه تومان خریدوفروش می‌شود.

نرخ فروش هر یورو به عنوان دیگر ارز پرتقاضای بازار نیز با عبور از مرز ۱۷ هزار تومان، در تابلوی اعلانات صرافی‌ها ۱۷ هزاروبیست تومان درج شده است.

نرخ انواع ارز در بازار آزاد و درج شده در تابلوی اعلانات صرافی‌ها به شرح زیر است:

ارز نرخ خرید(تومان) نرخ فروش(تومان)
دلار امریکا ۱۴۳۵۰ ۱۴۴۵۰
یورو ۱۶۹۲۰ ۱۷۰۲۰
پوند انگلیس ۱۸۰۰۰ ۱۸۲۰۰
دلار کانادا ۱۱۱۰۰ ۱۱۲۰۰
دلار استرالیا ۹۹۰۰ ۱۰۰۰۰
لیر ترکیه ۲۲۰۰ ۲۴۰۰
درهم امارات ۳۷۵۰ ۳۸۵۰
کرون سوئد ۱۳۵۰ ۱۴۵۰

همچنین نرخ فروش هر قطعه سکه تمام با تصویر امام در تابلوی صرافی‌ها ۴ میلیون و ششصدهزار تومان، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و سیصدهزار تومان و قیمت نیم بهارآزادی نیز ۲ میلیون و دویست هزار تومان درج شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا