ورزشی

حذف تیم ملی والیبال ایران از مسابقات جهانی ۲۰۱۸

در پایان دور دوم رقابت های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ شش تیم راه یافته به دور سوم مشخص شدند و تیم‌ ملی ایران‌ هم با حذف در این مرحله در رده سیزدهم قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، دور دوم گروهی رقابت های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ امروز(یک شنبه) با برگزاری هشت دیدار به اتمام رسید و تکلیف شش تیم برتر راه یافته به دور سوم مشخص شد.

تا پیش از پایان دیدار تیم های لهستان و صربستان از گروه H تکلیف پنج تیم راه یافته به دور سوم مشخص شده بود و فقط فرانسوی ها منتظر بودند تا صرب های از پیش صعود کرده بتوانند برابر مدافع عنوان قهرمانی به پیروزی برسند تا به لطف درخشش در دور دوم و کسب سه پیروزی بتوانند گام به دور سوم بگذارند اما بازیکنان لهستان که پس از دو برد ناباورانه محکوم به برد بودند با سرویس های بی نظیر کورک، کوبیاک و نواچوفسکی توانستند در سه ست پیاپی به برتری برسند و ضمن راه یابی به عنوان تیم ششم به دور سوم، باعث حذف فرانسه شدند.

با توجه به اینکه بر اساس برنامه چهار تیم برتر هر گروه به همراه دو تیم برتر جداز صعود به دور سوم را کسب می کردند به این ترتیب تیم های ایتالیا، برزیل، آمریکا و لهستان به عنوان صدرنشینان گروه های چهار گانه راهی دور سوم شدند و تیم های صربستان و روسیه هم به عنوان برترین تیم های دوم گام به دور بعد گذاشتند.

هم چنین با توجه به پیروزی سه بر دو کانادا برابر بلغارستان تیم ملی والیبال ایران با چهار برد و چهار باخت و کسب ۱۲ امتیاز در قعر گروه G قرار گرفت و در پایان به صورت مشترک با تیم های آرژانتین، فنلاند و استرالیا در رده سیزدهم قهرمانی جهان ایستاد.

والببال ایران در دوره گذشته رقابت های قهرمانی جهان در لهستات توانسته بود با هدایت اسلوبودان کواچ در رده ششم بایستد اما در این دوره با هدایت ایگور کولاکوویچ نتوانست در جایگاه قابل توجهی قرار بگیرد.
دور سوم‌ رقابت های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ پس از یک روز استراحت به صورت دو گروه سه تیمی و به میزبانی تورین از سه شنبه آغاز می شود تا در نهایت چهار تیم مرحله نیمه‌ نهایی مشخص شوند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا