بین‌المللی

اعتراض هزاران نفر در مسکو به برنامه پوتین برای افزایش سن بازنشستگی

روز شنبه چندین هزار نفر از مردم روسیه در مسکو در اعتراضاتی که توسط حزب کمونیست و دیگر گروه‌های چپ‌گرا سازماندهی شده بود، شرکت کردند.رهبر حزب کمونیست فدراسیون روسیه اعلام کرد: دولت روسیه باید با توزیع دوباره منابع، مانع افزایش سن بازنشستگی شود.

هزاران نفر از مردم روسیه در اعتراض به برنامه دولت برای افزایش سن بازنشستگی تا پنج سال، به خیابان‌ها آمدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، روز شنبه چندین هزار نفر از مردم روسیه در مسکو در اعتراضاتی که توسط حزب کمونیست و دیگر گروه‌های چپ‌گرا سازماندهی شده بود، شرکت کردند.
رئیس حزب کمونیست اعلام کرد: دولت روسیه باید با توزیع دوباره منابع، مانع افزایش سن بازنشستگی شود.
در این اعتراضات معترضان پرچم‌های قرمز به دست گرفته و شعارهایی علیه دولت سر دادند. همچنین علاوه بر مسکو در برخی از شهرهای دیگر نیز اعتراضاتی مشابه برگزار شد.

براساس برنامه جدید دولت روسیه سن بازنشستگی برای مردان از ۶۰ سال به ۶۵ سال و برای زنان از ۵۵ سال به ۶۳ سال افزایش یافته است.براساس نظرسنجی‌ها این طرح پیشنهادی دولت باعث کاهش محبوبیت پوتین شده است.این اعتراضات در حالی برگزار شد که الکسی ناوانلی، یکی از چهره‌های اپوزیسیون روسیه نیز قبل از بازداشت ۳۰ روزه‌اش به دلیل سازماندهی تظاهرات ماه ژانویه، خواستار برگزاری چنین اعتراضاتی درباره افزایش سن بازنشستگی شده بود. قرار است وی روز دوشنبه آزاد می‌شود.

با این حال ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در واکنش به اعتراضات اعلام کرد که می‌تواند برخی امتیازات را ارائه کند اما به طورکلی افزایش سن بازنشستگی یک امر ضروری است: “اگر سن بازنشستگی تغییر نکند در این صورت هزینه‌های زندگی در کشور افزایش می‌یابد.”در حال حاضر تصویب اولیه این پیشنهاد در دوما انجام گرفته است اما هنوز تصویب نهایی نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا