بین‌المللی

اتحادیه اروپا خواستار پرداخت بدهی‌های انگلیس شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که برای دومین بار به بریتانیا دو ماه زمان داده است تا بدهی ۲.۷ میلیارد یورویی خود را پرداخت کند…

آن گونه که کمیسیون اقتصادی اروپا اعلام کرده این بدهی بخشی از وجوه گمرکی است که لندن می‌بایست به این اتحادیه پرداخت کند، اما از آن جا که لندن بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ میزان ارزش واردات کفش و پارچه از چین را کمتر از مقدار واقعی گزارش کرده و از این طریق چند میلیارد یورو کمتر از رقم واقعی، مالیات پرداخت کرده، لذا کمیسیون اروپایی برای دومین بار با تعیین ضرب العجل از انگلیس خواستار بازگرداندن این مبلغ شده است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید در برابر واردات کالا از کشور ثالث به اتحادیه اروپا مالیات بپردازند. کمیسیون اروپا میزان فرار مالیاتی انگلیس را ۲.۷ میلیارد یورو اعلام کرده و با رد توضیحات مکتوب دولت این کشور، از لندن خواسته این رقم را بپردازد.

کمیسیون اتحادیه اروپا در عین حال هشدار داده است که در صورت نادیده گرفتن این درخواست از سوی لندن، پرونده بدهی انگلیس به دیوان دادگستری این اتحادیه ارجاع داده خواهد شد.

در صورتی که درخواست کمیسیون در دیوان دادگستری اتحادیه اروپا تائید و پذیرفته شود، گام بعدی می‌تواند اعمال برخی اقدامات تنبیهی و تحریمی از سوی اتحادیه اروپا علیه انگلیس باشد.

این دومین بار است که اتحادیه اروپا اقدامات تنبیهی علیه اعضای خود را دنبال می‌کند. هفته گذشته نیز کمیسیون اروپا اعلام کرد که قوانین ضدمهاجرتی مجارستان غیرقانونی و موجب تشدید رفتارهای خشونت‌آمیز با پناهجویان شده است و برهمین اساس پرونده مجارستان به دلیل عدم انطباق قوانین مهاجرتی این کشور با مقررات اتحادیه اروپا به دیوان دادگستری این اتحادیه ارجاع داده شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا