حقوق بشر

۳۰ روز بی‌خبری از هشت درویش گنابادی زندانی

از وضعیت هشت درویش گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ که در جریان حمله نیروهای گارد زندان در روز هفتم شهریور مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و به سلول‌ انفرادی منتقل شدند، هیچ اطلاعی در دست نیست. سایت مجذوبان نور که خبرهای مربوط به درویشان گنابادی را پوشش می‌دهد گزارش کرده که خانواده‌های این هشت درویش ۳۰ روز است هیچ اطلاعی از وضعیت جسمی و محل نگهداری آنان ندارند….

درویشان گنابادی کتک خورده و بازداشت شده در حوادث خیابان گلستان هفتم پاسداران تهران
رضا انتصاری، کسری نوری، محمد شریفی‌مقدم، مهدی اسکندری، حسام معینی‌، مرتضی کنگرلو، امیر نوری و سینا انتصاری هشت درویشی هستند که در جریان حمله‌ گارد زندان تهران بزرگ (فشافویه) به درویشان زندانی، مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و پس از انتقال از بند، به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.
برخی شاهدان گفته‌اند کتف و سر رضا انتصاری در جریان این حمله شکسته و دست و سر کسری نوری نیز به‌شدت صدمه دیده است. هشت درویش یاد شده بدون رسیدگی پزشکی از بند بیرون برده‌ شده‌اند. خانواده‌های‌ این درویشان که مجذوبان نور با عنوان «مفقود شده» از آنان یاد کرده، گفته‌اند برای پیگیری وضعیت فرزندان خود به ادارات زندان و قوه قضاییه مراجعه کرده‌اند اما هیچ‌کس پاسخ روشنی درباره اینکه آنها در کجا و در چه شرایطی نگهداری می‌شوند، نداده است. پیش از این گفته شده بود برای این هشت درویش پرونده قضایی جدید باز شده و تا زمان برگزاری دادگاه حق ملاقات با خانواده‌هایشان را ندارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا