گوناگون

قاسمی: ادعای نتانیاهو ارزش پاسخ ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل متحد علیه ایران را فاقد ارزش پاسخگویی دانست و گفت: پس از ناکامی آمریکا و اسرائیل در اجرای سناریوی های ضد ایرانی، این نمایش و ادعاهای مضحک از نخست وزیر رژیم اشغالگر دور از ذهن نبود…

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، «بهرام قاسمی» در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص ادعاهای جدید نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: این یک نمایش جدید از سوی مقامات رژیم غاصب اسراییل است که اگر چه ارزش پرداختن ندارد؛ آن را شدیدا تکذیب و رد می کنیم.
وی افزود: بعد از شکست تمامی برنامه ریزی های این رژیم و ایالات متحده آمریکا برای تخریب چهره ایران در اجلاس اخیر مجمع عمومی و مدیریت شوی آمریکایی در شورای امنیت که به شکست کامل آمریکا و حاکمان متوهم آن منجر به رسوایی آنان انجامید و به جلسه ای برای محکومیت بدعهدی آمریکا مبدل شد، این انتظار می رفت که در پی این رسوایی بین المللی و آشفتگی ذهنی رژیم اسراییل و مقامات کینه توز آمریکا که عده ای از آنان فرمان برداران برخی از گروه های افراطی و تروریستی بوده و هستند و همواره چون شیاطین دنیایی جهنمی را آرزو می کنند و با صلح ، امنیت و ثبات در هر نقطه از جهان سر ستیز دارند، به سناریو سازی و دروغ پردازی های جدید و غیر قابل باور روی آورند و تا حدی در جهت باز گرداندن آبروی رفته و رسوایی بزرگ شان تلاشی مذبوحانه داشته باشند.
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: تنها مرجع رسیدگی به مسایل هسته ای آژانس بین المللی انرژی اتمی است که نظارت دائم و راستی آزمایی خود را دنبال و تاکنون با ۱۲ گزارش، تعهد ایران را به همه آنچه در برجام مسئولیت آن را پذیرفته بود مورد تایید قرار داده که مورد تاکید و تایید جامعه جهانی و تمام مراجع ذیربط و دیگر اعضای برجام است.
قاسمی یادآور شد: رژیم اشغالگر باید بداند در عصر جدید، جهانیان – همانگونه که ایشان هم ملاحظه کردند- به این نوع سخنان دروغ، نسنجیده و بی محتوا و شوهای دروغین تنها با صدای بلند خواهند خندید.
به گزارش ایرنا، نتانیاهو روز گذشته در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل با تکرار ادعاهای پیشین خود درباره وجود سایت‌های مخفی هسته‌ای در ایران، مدعی افشاگری جدیدی شد و گفت که مختصات تأسیسات هسته‌ای مخفی تازه‌ای را که پیش‌تر اطلاعات آن را به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داده است، ارائه می‌دهد.
وی افزود: ایران تاسیسات سری اتمی «برای انبار کردن حجم وسیعی از تجهیزات و مواد (اتمی) از برنامه مخفی اتمی ایران» در «تورقوزآباد» در کوچه‌ای به نام «ماهر» در حومه تهران دارد.
نتانیاهو مدعی شد: «ایران به شدت در تلاش است تا این محل مخفی را تخلیه کند و تجهیزات و تاسیسات آن را در نقاط دیگر پراکنده کند».

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا