گوناگون

۲بسته با ۳ سناریو

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید دولت دو بسته حمایتی با سه سناریو برای جبران گرانی‌ها در نظر دارد‌….

محمد حسینی با اشاره به برنامه دولت برای ارائه بسته حمایتی اظهار داشت: دولت برای جبران گرانی‌ها و کمک به اقشار جامعه در جریان افزایش قیمت کالاها دو بسته تدوین کرده است، از این رو بسته معیشت عمومی و بسته معیشت ویژه را در نظر دارد‌.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: دولت در نظر دارد در بسته معیشت عمومی بتواند در جریان افزایش قیمت‌هایی که در کالاهای اساسی و مورد نیاز اقشار جامعه و تحت فشار قرار گرفتن اقشار حقوق‌بگیر، از منابع حاصل از نرخ و تاثیر ارز با سه سناریو از این قشر حمایت کند‌. نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص سناریوهای موجود گفت: پرداخت نقدی، بن‌کارت یا ارائه سبد کالای غذایی از جمله سناریوهای دولت است‌.
وی با اشاره به بسته معیشت ویژه توضیح داد: بسته حمایتی ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر و افراد تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی است. دولت می‌خواهد به این قشر خارج از بسته معیشت عمومی کمک کند و رقم بیشتری به شکل‌های مختلف به آنها اختصاص دهد‌.
حسینی با بررسی سناریوهای دولت برای ارائه بسته‌های حمایتی گفت: بر این باوریم که تزریق پول ضمن تغییر پایه پولی، افزایش نقدینگی را به دنبال دارد و از این رو نظر بر این است که از این روش کمتر استفاده شود‌.
این نماینده مجلس ادامه داد: در خصوص روش بن‌کارت نگاه‌ها این است که مردم بتوانند از فروشگاه‌های خاص و کالاهای خاص بخرند که تاکید بر این روش بیش از سایر سناریو‌هاست‌.
وی در خصوص ارائه حمایت به صورت کوپن و سبد کالا اظهار داشت: با توجه به تجربه گذشته شاید از بابت اینکه مستقیم کالا به دست مصرف‌کننده برسد این روش نسبت به روش‌های دیگر بهتر است اما آثار فرهنگی خاص خود را دارد و باعث نگرانی سایر اقشار می‌شود و به نوعی احتکار مواد غذایی در خانه‌ها شکل می‌گیرد‌.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت روز یکشنبه برای ارائه بسته حمایتی در این کمیسیون حاضر می‌شود، گفت: انتظار می‌رود در این نشست نگرانی‌ها کمتر و در فضای کارشناسی نقطه ضعف‌های موجود برطرف شود تا کار پخته‌تری که آسیبی به کشور وارد نکند و باعث نگرانی اقشار نشود ارائه کنیم‌.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا