گوناگون

«حمله پهپادی» سپاه به مقر حزب دمکرات کردستان در عراق

سپاه پاسداران، این نیروی ضد مردمی و سرکوبگر، بار دیگر یکی از مقرهای حزب دموکرات کردستان ایران را در خاک عراق هدف قرار داد.فرماندهی نیروهای پیشمرگه کردستان وابسته به حزب دموکراتیک کردستان ایران در بیانیه اعلام کرد هشتم مهرماه ساعت ١٢ ظهر، ایران از طریق پهپاد کوهستان کودو را بمباران کرده است. بنابر این بیانیه، یکی از نیروهای پیشمرگه کردستان در حمله پهپادی زخمی شده است. خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران نیز این خبر را بازنشر کرده است. شهریور ماه امسال نیز سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران مسئولیت حمله موشکی به مقر احزاب دموکراتیک کردستان (حدک) و دموکراتیک کردستان ایران (حدکا) را پذیرفت. در این حمله که چندین کشته برجای گذاشت، از موشک‌هایی استفاده شد که ایران کمتر از یک ماه پیش نسل جدید آنها را رونمایی کرده بود. وزارت خارجه عراق این حمله را محکوم کرد…

Afbeeldingsresultaat voor ‫«حمله پهپادی» سپاه به مقر حزب دمکرات کردستان در عراق‬‎

حزب در اطلاعیه‌ای در وب سایت خود اعلام کرد که ساعت ١٢ ظهر روز یکشنبه هشتم مهر یک «پهپاد، کوهستان کودو را بمباران» کرد که در این حمله یکی از نیروهای این حزب «به‌ صورت سطحی زخمی شده است».

این کوهستان در منطقه مرزی ایران و عراق و در نزدیکی شهرستان پیرانشهر در استان کردستان قرار دارد.

مقامات جمهوری اسلامی هنوز به این اطلاعیه واکنشی نشان نداده‌اند.

مصطفی هجری مسئول اجرایی حزب دمکرات کردستان ایران و مصطفی مولودی دبیرکل حزب دمکرات کردستان است.

سپاه پاسداران روز ۱۷ شهریور مقر حزب دمکرات کردستان به رهبری مصطفی مولودی در عراق را هدف حملات موشکی خود قرار داد که بنابر گزارش‌ها ۱۴ کشته و دست‌کم ۴۰ مجروح بر جای گذاشت.

عراق این اقدام را «نقض حاکمیت» خود خوانده است.

پس از این حمله محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، از دولت عراق و حکومت اقلیم کردستان خواسته بود که گروه‌های مسلح کرد در این اقلیم را اخراج کنند.

سخنگوی دولت اقلیم کردستان عراق این خواسته را رد کرده و گفته بود که درگیری بین جمهوری اسلامی و گروه‌های کرد راه حل نظامی ندارد.

روز یکشنبه و همزمان با حمله به مواضع حزب دمکرات کردستان ایران انتخابات محلی پارلمانی در کردستان عراق برگزار می‌شود.

از سال ۹۵ و پس از آنکه احزاب کرد مسلح مخالف جمهوری اسلامی از نیروهای نظامی خود در «در سطحی وسیع‌تر »در «بیشتر نقاط» خاک کردستان ایران خبر دادند درگیری میان نیروهای این احزاب و نیروهای سپاه پاسداران افزایش یافته است.

جمهوری اسلامی از گروه‌های مسلح مخالف خود در استان‌های غربی ایران از جمله احزاب مسلح کرد، با عنوان «گروه‌های تروریستی» و یا «ضد انقلاب» نام می‌برد. این گروه‌ها اما هدف از درگیری مسلحانه با جمهوری اسلامی را «دفاع از حقوق کردها» اعلام می‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا