گوناگون

ژاپن برای تشکیل دوباره ارتش تلاش می‌کند

کره‌شمالی از ژاپن به‌دلیل تلاش برای ایجاد تنش در شبه‌جزیره کره انتقاد و این کشور را متهم به تلاش برای ایجاد ارتش خود کرد. به گزارش ایسنا، به‌نقل از خبرگزاری یونهاپ، روزنامه رودونگ سینمون متعلق به حزب حاکم کارگران کره‌شمالی در مطلبی نوشت: اخیرا واحد دریایی نیروی دفاع شخصی ژاپن اقدام به آزمایش یک موشک رهگیر۳ SM از روی یک ناوشکن آگیس در آب‌های منطقه هاوایی آمریکا کرد….
عکس/ تحویل اولین اف 35 به پرسنل ژاپنی

به گزارش آرمان،این نخستین‌بار است که واحد دریایی نیروی دفاع شخصی ژاپن اقدام به آزمایش یک موشک رهگیر می‌کند. همچنین این روزنامه ژاپن را متهم به تلاش برای ایجاد یک ارتش با توانایی وارد شدن به جنگ علیه کشورهای دیگر کرد. در ادامه این مطلب تصریح شد «حکومت مرتجع» فعلی ژاپن به‌دنبال به دست‌گرفتن کنترل آسیا اقیانوسیه از طریق تبدیل‌کردن ژاپن به کشوری با توانایی دست‌زدن به جنگ است. این انتقادات در حالی مطرح شده که ژاپن بر اساس قانون اساسی خود از هرگونه ایجاد و یا حفظ یک ارتش یا اعلان جنگ علیه کشورهای دیگر منع شده است.

کره‌شمالی مدعی شد ژاپن به‌دنبال ایجاد اختلال در تلاش‌های مشترک کره‌شمالی و جنوبی در راستای برقراری صلح در شبه جزیره کره است. روزنامه مذکور نوشت: هر زمان که یک رخداد حماسه‌ای در شبه‌جزیره کره اتفاق می‌افتد مرتجعان ژاپنی بدطینت صحبت‌های مهملی را مطرح می‌کنند تا اهمیت آن را کم جلوه دهند که این نشان از ناخرسندی آنها دارد. این مطلب در حالی منتشر شده که اخیرا شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن برای دیدار با کیم جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی در جریان نشستی که با مون جائه‌این، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی در مجمع عمومی سازمان ملل داشت، اظهار تمایل کرد. روزنامه مذکور تصریح کرد صرف‌نظر از اینکه ژاپن با استیصال این اقدامات را انجام می‌دهد اما این کشور هرگز نمی‌تواند خللی در مطالبات همه کره‌ای‌ها و جامعه بین‌المللی برای برقراری صلح و ثبات در شبه‌جزیره کره و منطقه به وجود آورد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا