ورزشی

تیم ملی والیبال لهستان قهرمان جهان شد


تیم ملی والیبال مردان لهستان بار دیگر با شکست برزیل عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد…

به گزارش ایرنا، مرحله نهایی نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان یکشنبه شب در ایتالیا پیگیری شد.

در دیدار نهایی این رقابت ها تیم لهستان مدافع عنوان قهرمانی به مصاف برزیل رفت و سه بر صفر با امتیازهای ۲۸ بر ۲۶، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسید و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

لهستان در سال های ۱۹۷۴ و ۲۰۱۴ نیز در این رقابت ها به مقام قهرمانی دست یافته بود و ملی پوشان والیبال این کشور امسال سومین قهرمانی خود در جهان را جشن گرفتند. این تیم در سال ۲۰۱۴ نیز با شکست برزیل قهرمان شده بود.

در مسابقه رده بندی نیز تیم های آمریکا و صربستان به مصاف یکدیگر رفتند که ملی پوشان آمریکا سه بر یک (۲۵ بر ۲۳، ۱۷ بر ۲۵، ۳۰ بر ۳۲ و ۱۹ بر ۲۵) حریف خود را شکست دادند و به مدال برنز جهان دست یافتند.

بدین ترتیب نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان که از ۱۹ شهریور با حضور ۲۴ تیم به میزبانی دو کشور ایتالیا و بلغارستان آغاز شده بود، یکشنبه شب به پایان رسید.

رده بندی ۶ تیم نهایی این رقابت ها به قرار زیر است:

۱- لهستان
۲- برزیل
۳- آمریکا
۴- صربستان
۵- ایتالیا
۶- روسیه

تیم ملی والیبال ایران که در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۴ جهان در رده ششم قرار گرفته بود، مسابقات سال ۲۰۱۸ را با رتبه سیزدهمی به پایان برد.

ملی پوشان ایران مرحله نخست مسابقات را با چهار برد و یک باخت پشت سر گذاشتند اما با عملکرد ناامیدکننده در مرحله دوم و سه شکست پیاپی مقابل بلغارستان، کانادا و آمریکا، عملکرد بسیار ضعیفی از خود به جای گذاشتند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا