گوناگون

رزمایش مشترک ژاپن و انگلیس در شرق آسیا

براساس اطلاعیه وزارت دفاع ژاپن، هدف تمرین‌های نظامی به نام” رزمایش جزایر هوشیار” تقویت روابط میان نیروهای دو طرف و به اشتراک گذاشتن تاکتیک‌ها و فنون شناسایی است‌.

سربازان انگلیسی برای اولین بار به همراه سربازان ژاپنی در خاک ژاپن رزمایشی دو هفته‌ای برگزار ‌می‌کنند‌.
۵۰ سرباز از واحد توپخانه‌ای ارتش انگلیس در کوه فوجی مستقر شدند و به یگان‌های نیروی زمینی دفاع از خود ژاپن (نیروی زمینی ارتش ژاپن) پیوستند‌. براساس اطلاعیه وزارت دفاع ژاپن، هدف تمرین‌های نظامی رزمایش جزایر هوشیار تقویت روابط میان نیروهای دو طرف و به اشتراک گذاشتن تاکتیک‌ها و فنون شناسایی است‌.
ژنرال پاتریک سندرز،‌ افسر ارشد بریتانیا که مسوول تولید و آماده‌سازی نیروهای نظامی برای عملیات‌های جاری و احتمالی است به دیلی‌تلگراف گفت:‌ ژاپن همچنان یکی از مهم‌ترین شرکای استراتژیک در منطقه آسیا – اقیانوسیه است و این مانور توسعه مناسبات دوجانبه و نیز رویکرد انگلیس در رزمایش‌های مشترک را نشان می‌دهد‌. هیچ کشوری به تنهایی عمل نمی‌کند و ما خواستار اطمینان دادن به ژاپن هستیم تا آنها بدانند تنها نخواهند ماند‌.
ژنرال سندرز تاکید کرد: ثبات در آسیا برای ایجاد ثبات در سراسر جهان ضرورت دارد و انگلیس با هرگونه تغییر در وضعیت کنونی از طریق نیروی نظامی مخالفتی ندارد‌. این مانور برای ارتقای صلح و ثبات در این منطقه با شرکای طبیعی ما که ارزش‌های احترام و دموکراسی را با آنها به اشتراک داریم، طراحی شده است‌. ترزا می ‌در جریان سفر آگوست گذشته به توکیو بر لزوم مناسبات دفاعی نزدیک میان انگلیس و ژاپن تاکید کرد‌. او به شینزو آبه تاکید کرد که توکیو در مواجهه با تخاصم روزافزون پیونگ‌یانگ می‌تواند به عنوان شریک قابل اتکا به انگلیس بنگرد‌.
جهان صنعت

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا