حقوق بشر

صادق قیصری،دست به اعتصاب غدا زد

صادق قیصری، خبرنگاری که در جریان درگیری‌های گلستان هفتم بازداشت و به هفت سال زندان محکوم شده است، دست به اعتصاب غدا زد….

بر اساس گزارشی که به مرکز اسناد حقوق بشر ایران رسیده است، صادق قیصری، خبرنگار و فعال ملی گرا، در اعتراض به بی عدالتی و شرایط وخیم زندان فشافویه دست به اعتصاب غدا زده است. قیصری که در دادگاه بدوی به هفت سال زندان محکوم شده است، در ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ در جریان درگیری هایی که بین نیروهای امنیتی و دراویش گنابادی رخ داد دستگیر شد. قیصری که نظاره‌گر درگیری ها بود از دراویش گنابادی نیست. او پیشتر گفته بود که در زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. ماموران آقای قیصری را به صورت روی زمین خوابانده و پای خود را روی کتف او قرارداده و یکی از دست‌هایش را پیچانده‌ بودند. آنها همزمان آقای قیصری را مجبور کرده بودند که با دست دیگر برگه‌هایی را امضا کند.  آز آنجایی ‌که عینک آقای قیصری از وی گرفته شده بوده، او نمی‌داند که چه برگه‌هایی و با چه مضمونی امضا کرده است.

به گفتۀ قیصری نصب دوربین در سرویس بهداشتی و حمام زندان باعث آزار روحی و روانی زندانیان می‌شود. افرادی که که به این شرایط اعتراض می‌کنند اول ممنوع الملاقات شده و سپس به بند مجرمان عادی منتقل می‌شوند. بر اساس این گزارش، میثم عزیزان، علیرضا آزادروش، مهران اصغرزاده، فرنام فرهنگ و سیاوش مهرابی از زندانیانی هستند که به بند زندانیان عادی منتقل شده‌اند و شرایط دشواری را تحمل می‌کنند. به گفتۀ قیصری  زندانیان عادی زندانیان سیاسی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، آب جوش بر بدن آنها می‌ریزند و همچنین آنها را تهدید به تجاوز می‌کنند.

مرخصی از زندان و ملاقات با بستگان از خواسته‌های قیصری است و او گفته که تا زمانی که بی عدالتی و ظلم از شوی مقامات زندان برطرف نشود به اعتصاب غدایش پایان نخواهد داد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا