اخبار

اصلاح طلبان حکومتی؛ نه منتقد بلکه شریک دولت!

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان از جزئیات مباحث مطرح شده در جلسه با رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: مقرر شده طبق کارگروهی که در آینده تشکیل خواهد شد این جلسات ادامه‌دار باشد.ما معتقدیم الان وقت گله و گله‌گذاری نیست…

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان از جزئیات مباحث مطرح شده در جلسه با رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: مقرر شده طبق کارگروهی که در آینده تشکیل خواهد شد این جلسات ادامه‌دار باشد.

حسین مرعشی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا با اشاره به جلسه روز گذشته جمعی از اصلاح‌طلبان با رئیس جمهور گفت: در این جلسه که به دعوت آقای روحانی برگزار شده بود، برخی از دوستان اصلاح‌طلب از جمله حجت‌الاسلام موسوی‌لاری، عارف، انصاری، خانم شجاعی، صفدرحسینی، ابراهیم اصغرزاده، محمد نعیمی‌پور، خانم منصوری، محسن هاشمی، حسین کمالی، مصطفی کواکبیان، فتحی، محمدی، صادق خرازی، علی شکوری‌راد و جمعی از دوستان حضور داشتند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این جلسه گلایه‌ای از سوی اصلاح‌طلبان به دولت مطرح شد، گفت: ما معتقدیم الان وقت گله و گله‌گذاری نیست. آقای روحانی در ابتدای جلسه گفت که اصلاح‌طلبان برای حمایت از دولت زحمات زیادی کشیده‌اند و ما اصلاح‌طلبان را نه منتقد بلکه شریک دولت می‌دانیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: در این جلسه همچنین درباره اقدامات دولت دوازدهم برای بهبود فضای سیاسی کشور در داخل و در جامعه بین‌المللی و دوری ایران از تشنج‌ها و برخی تهدیدها مسائلی مطرح شد و آقای رئیس‌جمهور به درستی گفت که پروژه آینده و اولویت ما دفاع از دولت و نه صرفاً اصلاح‌طلبان است.

وی با بیان اینکه در این جلسه تاکید شد که همه باید برای نجات کشور بسیج شویم، یادآور شد: در ادامه جلسه آقای عارف به همراه ۲۰ نفر دوستان اصلاح‌طلب صحبت کرده و دغدغه‌های مردم را در زمینه اقتصادی، سیاست داخلی و مسائل مشترک میان دولت و اصلاح‌طلبان بیان کردند. آقای روحانی هم به صورت مفصل پاسخ‌هایی را به دغدغه‌های اصلاح‌طلبان دادند.

مرعشی خاطرنشان کرد:‌ در جلسه امروز همچنین آقای روحانی موفقیت اخیر ایران در عرصه بین‌المللی و پیروزی کشورمان در دادگاه لاهه را تشریح و بر عزم دولت برای دفاع از حقوق مدنی و ساماندهی اقتصاد و جلوگیری از هرگونه فشار علیه مردم تاکید کرد. در ادامه از اصلاح‌طلبان خواستند راهکارهای خود را در قالب پیشنهاد به اعضای دولت منتقل کنند. بر همین اساس مقرر شد کارگروه مشترکی میان دولت و اصلاح‌طلبان تشکیل شود و به صورت سازمان‌یافته مطالب میان دولت و جریان اصلاحات رد و بدل شود .

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این جلسه بحثی درباره تغییرات کابینه مطرح شد یا خیر، گفت: اصلاح‌طلبان به طور کلی بر انسجام و پر تحرکی کابینه در این دیدار تاکید کردند. ما معتقدیم برخی مسائل جزو موضوعات داخلی دولت محسوب می‌شود.

مرعشی تاکید کرد: در این جلسه گفتیم که محدودیت‌ها در آینده سیاسی کشور نباید جایی داشته باشد و فضا باید به سمتی برود که رقابت بین جناح‌های سیاسی جدی بوده و مردم داور نهایی در انتخابات‌های آینده باشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: همچنین در جلسه دیروز در خصوص حصر و محدودیت‌های آقای خاتمی هم مباحثی مطرح و گفته شد که انتظار اصلاح‌طلبان از مسئولان نظام این است که باقی‌مانده محدودیت‌ها و مسائل مربوط به سال ۸۸ هم مرتفع شود.

این عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در پاسخ به این سوال که آیا قرار است این جلسات ادامه داشته باشد گفت: بله، مقرر شده طبق کارگروهی که در آینده تشکیل خواهد شد این جلسات ادامه‌دار باشد. همچنین ما شنیده‌ایم که قرار است اصولگرایان هم جلسه‌ای با رئیس جمهور داشته باشند که ما از برقراری چنین جلساتی استقبال می‌کنیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا