گوناگون

حقوق کارگران افزایش نخواهد یافت

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در شرایط فعلی برای جبران افزایش قیمت‌ها حمایت‌های اجتماعی در اولویت قرار دارد و بحث افزایش حقوق کارگران مطرح نیست.

انوشیروان محسنی‌بندپی در حاشیه افتتاح چهل و ششمین خانه کوچک کشور در کرمانشاه در جمع خبرنگاران، از اعلام جزئیات بسته‌های حمایتی در هفته جاری خبر داد و افزود: کیفیت بسته‌های حمایتی، جمعیت تحت پوشش و اینکه چه مبلغی در قالب بسته کالا به اقشار نیازمند اهدا خواهد شد، این هفته اعلام می‌شود.

وی با اشاره به افزایش قیمت‌ها در کشور، گفت: در این شرایط اولویت اول دولت حمایت‌های اجتماعی است که دولت برای همه اقشار کم درآمد در نظر گرفته است و قرار است قیمت برخی اقلام اساسی مانند دارو و کالاهای اساسی مانند برنج، مرغ، گوشت و روغن با توجه به ارزی که دولت به آن اختصاص داده افزایش پیدا نکند. محسنی‌بندپی درخصوص افزایش دستمزد کارگران برای جبران افزایش قیمت‌ها نیز گفت: اگر راهکارهای اتخاذ شده کفاف ندهد، سراغ افزایش حقوق خواهیم رفت، اما فعلا بحث افزایش حقوق کارگران مطرح نیست.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی ۴۶ خانه کوچک در سطح کشور گفت: این خانه‌های کوچک برای معلولانی است که می‌توانند کارهای خود را انجام داده و زندگی اجتماعی داشته باشند. سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: راه‌اندازی این خانه‌های کوچک همکاری دوجانبه میان ایران و موسسه آلمانی است و از تجارب این موسسه در راه‌اندازی این خانه‌ها استفاده شده است.
دنیای اقتصاد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا