گوناگون

وزیر راه استعفاء داد

آخوندی، وزیر راه استعفاء داده ـ پرویز فتاح، سپاهی سابق و وزیر نیروی احمدی‌نژاد گزینه جانشینی او است….

 

به خبرگزاری فارس، نشریه وابسته به سپاه پاسداران، در گزارشی اختصاصی ادعا کرده که عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی از سمتش کناره‌گیری کرده است. بر اساس این گزارش،‌ آخوندی پس از اطلاع از قصد دولت برای برکنارکردن او خود استعفاء داده.

هنوز منابع رسمی این خبر را تأیید نکرده‌اند. علی کرد، نماینده مجلس به فارس گفته که احتمالاً اعلام این استعفاء شفاهی بوده است و مشخص نیست دولت با استعفایش موافقت کند. خبر تقدیم طرح استیضاح وزیر راه به هیأت رئیسه مجلس با ۵۰ امضا اول مهر منتشر شد. بحران ارزی و اقتصادی پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای (برجام) به افزایش بی‌سابقه بلیط‌های هوایی، افزایش تورم و هزینه‌های حمل و نقل و نهایتاً اعتصاب سراسری رانندگان کامیون، حذف ارز مسافرتی، توقف پروژه‌های عمرانی و … انجامیده است.

مجلس برای واکنش به بحران اقتصادی از طریق طرح سوال و استیضاح وزیران، فشار را بر دولت حسن روحانی افزایش داده. آخوندی ۲۲ اسفند ۹۶ همزمان با استیضاح علی ربیعی، وزیر کار وقت در مجلس استیضاح شد اما سرانجام با ١۵٢ رأی مخالف استیضاح، ٩٢ رأی موافق استیضاح، دو رأی ممتنع و یک رأی باطل وزیر راه ماند.

او شنبه در پاسخ به مطالبات کامیون‌داران که چهاردهمین روز اعتصاب سراسری را از سر می‌گذارندند، وعده رسیدگی داد. گزارش فارس ادعا می‌کند که گزینه جانشینی وزیر راه پرویز فتاح، از گزینه‌های نامزدی محافظه‌کاران در انتخابات پیشین ریاست‌جمهوری است که اکنون ریاست کمیته امداد امام خمینی را برعهده دارد. فتاح در دولت اول محمود احمدی‌نژاد وزیر نیرو بود و پیش از آن جانشین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه را در دست داشته. این ادعاها تأییدنشده هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا