گوناگون

سفیر آمریکا در سازمان ملل استعفا کرد

در دورانی که او آمریکا را در سازمان ملل نمایندگی می‌کرد، این کشور کمک‌های مالی خود به آژانس کمک به آوارگان فلسطینی را قطع کرد و شورای حقوق بشر سازمان ملل نیز خارج شد.

رئیس جمهور آمریکا با استعفای نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل موافقت کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز دونالد ترامپ گفته است نیکی هیلی که به «استراحت» نیاز دارد تا پایان سال جاری میلادی در سمت خود باقی می‌‌ماند.

به گزارش رادیو زمانه،  رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که تا دو الی سه هفته آینده جانشین نیکی هیلی را معرفی می‌کند. در مارس سال جاری، رکس تیلرسون نیز از سمت وزارت خارجه آمریکا استعفا داده بود. گفته می‌شود که هیلی یکی از نامزدهای جمهوری‌خواهان در انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکاست اما هیلی اعلام کرده که در سال ۲۰۲۰ کاندید نخواهد شد و از دونالد ترامپ حمایت خواهد کرد.

 هیلی که در یک خانواده هندی مهاجر پرورش یافته، پیش از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فرماندار ایالت کارولینای‌جنوبی بود. در دورانی که او آمریکا را در سازمان ملل نمایندگی می‌کرد، این کشور کمک‌های مالی خود به آژانس کمک به آوارگان فلسطینی را قطع کرد و شورای حقوق بشر سازمان ملل نیز خارج شد.

 به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا