گوناگون

بازگشت نوسانات افزایشی به بازار ارز و سکه

قیمت سکه امامی با افزایش ۳۴۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم هم با رشدی شوکه‌کننده ۵۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید…..

به گزارش صدا و سیما، هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷ در بازار آزاد با قیمت ۴۱۷ هزار تومان و دلار آمریکا هم اکنون ۱۵ هزار تومان معامله می شود.

طلا، ارز و سکه قیمت به تومان
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۱۷,۰۰۰
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴,۶۱۰,۰۰۰
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴,۴۰۰,۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی ۲,۳۵۰,۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی ۱,۱۷۵,۰۰۰

دلار ۱۵,۰۰۰ تومان
یورو ۱۷,۲۰۰ تومان

از صبح امروز نرخ فروش هر دلار امریکا در تابلوی صرافان در محدوده ۱۴ هزار و هفتصد تا ۱۴ هزار و نهصد تومان است، در ضمن این نرخ در میان دلالان کمی بالاتر از نرخ درج شده است.

ایلنا نوشت: با افزایش نرخ ارز از اواخر سال گذشته، این موضوع تبدیل به یکی از مباحث مهم میان عموم شده است و دلیل آن را می‌توان در همبستگی بالای این متغیر با سایر متغیرهای اقتصادی بیان کرد.

از سویی بسیاری از مردم به دلیل تبدیل سایر دارایی‌های خود به دلار نسبت به تلاطم‌ها و نوسانات بازار حساس هستند.

در واکاوی این شرایط، بسیاری از کارشناسان عوامل اقتصادی و سیاسی بسیاری را در توضیح این شرایط معرفی می‌کنند. وجود این عوامل مختلف داخلی و خارجی باعث این نوسانات و دامنه تغییرات بالا شده است.

برای نمونه در دو هفته اخیر نرخ دلار در عرض یک هفته از بیست هزار تومان به ۱۰ هزار تومان کاهش و سپس روند افزایشی خود را از سر گرفت و از اوایل هفته دوباره در بین کانال ۱۴ و ۱۵ هزار تومان در رفت‌وآمد است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا