ورزشی

نماینده پرتاب وزنه ایران با رکوردشکنی مدال طلا گرفت

«سجاد محمدیان» نماینده ایران در پرتاب وزنه مردان در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با حد نصاب ۱۴ متر و ۲۷ سانتی متر ضمن کسب مدال طلا، رکورد آسیا را نیز شکست.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، در ادامه رقابت های دوومیدانی بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸، سجاد محمدیان نماینده کشورمان در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F46/61/63 به مصاف حریفانش رفت که موفق به کسب مدال طلا شد.
نمایندگان سریلانکا و ازبکستان به نقره و برنز رسیدند.

*یوسفی به مدال برنز پرتاب دیسک زنان رسید
«ژیلا یوسفی» پرتابگر دیسک کشورمان موفق به کسب مدال برنز در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ شد. وی در کلاس F41/42 با ثبت رکورد ۱۶ متر و ۲۲ سانتی متر موفق به کسب مدال برنز شد.
نمایندگان چین مدال های طلا و نقره این ماده را گرفتند.
راضیه محمودی هم در ماده پرتاب دیسک کلاس F12 با رکورد ۲۹.۲۳ متر به عنوانی بهتر از چهارمی نرسید. نمایندگان چین، ازبکستان و چین تایپه مدال های طلا، نقره و برنز را از آن خود کردند.

*مدال نقره دو ۴۰۰ متر زنان به ایران رسید
فینال ماده دوی ۴۰۰ متر بانوان در کلاس T12 مسابقات دوومیدانی بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا عصر امروز برگزار شد که در این رقابت هاجر صفرزاده با رکورد یک دقیقه و ۶ ثانیه و ۸۰ صدم ثانیه به مدال نقره رسید. همچنین نمایندگان تایلند و هند به ترتیب به مدال‌های طلا و برنز رسیدند.
این نتیجه در حالی رقم خورد که صفرزاده پیش از خط پایان رقابت نزدیک و فشرده‌ای با دونده هندی داشت. صفرزاده برای رسیدن به مدال نقره خودش را به سمت خط پایان پرتاب کرد که همین مسئله باعث مصدومیت او شد. بانوی دونده کشورمان بعد از این اتفاقات با کمک کادر پزشکی حاضر در ورزشگاه و با برانکارد از زمین خارج شد.
سومین دوره بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ در روزهای ۱۴ تا ۲۱ مهر با حضور ۲ هزار ۸۸۰ ورزشکار از ۴۱ کشور در ۱۸ رشته ورزشی به میزبانی جاکارتا برگزار می شود.
ایران با ۲۰۹ ورزشکار و در ۱۳ رشته ورزشی در این دوره از رقابت ها شرکت کرده است.
کاروان ورزشی ایران در حال حاضر با ۳۸ طلا، ۳۰ نقره و ۳۰ برنز در رده سوم جدول توزیع مدال ها قرار دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا