گوناگون

نامه احمد منتظری در پاسخ به محسن هاشمی

 احمد منتظری٬ فرزند آیت‌الله منتظری در پاسخ به محسن هاشمی بر ادعا‌های سابق خود مبنی بر «نسبت دادن جاسازی مواد منفجره در ساک حجاج با اطلاع هاشمی رفسنجانی» پافشاری کرد….

او در نامه‌ای سرگشاده که در کانال تلگرامی‌اش منتشر شد٬ نوشت:

۱. در اردیبهشت ۹۳ مجله رمز عبور در شماره ۲ خود ادعا کرد اسنادی در دست دارد که صورت بازجویی های سیدمهدی هاشمی است و طبق آن جناب آقای هاشمی رفسنجانی باعث و بانی ارسال مواد منفجره در ساک حجاج بوده است. چرا آیت الله هاشمی و یا دفتر ایشان در آن زمان اعتراضی نکردند؟

۲. فرموده اید عده ای خودسر این کار را کرده اند. در تاریخ ۱۴ مهرماه ۶۷ آقای میرحسین موسوی یکی از علل استعفای خود را از سمت نخست وزیری چنین عنوان می کنند: «عملیات برون مرزی که بدون اطلاع و دستور دولت صورت می گیرد …. پس از کشف مواد منفجره از حجاج ما در جده، اینجانب از این امر آگاه می شوم …. هنوز نظیر این عملیات می تواند هرلحظه و هرساعت به نام دولت صورت گیرد». آیا دلیل استعفای نخست وزیر اقدام عده ای خودسر بوده است؟!! و آیا این افراد خودسر مورد ادعا نباید معرفی و مجازات می شدند؟

۳. فرموده اید آقای شمخانی اطلاع از این قضیه را تکذیب کرده است. با کمال تاسف مساله تایید و تکذیب در عالم سیاست معنای دیگری پیدا کرده و سوء استفاده از واژه مصلحت رواج کامل دارد علاوه بر اینکه جناب آقای شمخانی تکذیب نکرده بلکه اظهار بی اطلاعی نموده اند.
آیا جنابعالی دلیلی را که ایشان برای بی اطلاعی ارائه کرده اند قانع کننده می دانید؟

۴. فرموده اید این اظهارات نه اقدامی اخلاقی و نه عقلائی است. آیا کنکاش در رابطه با شفاف شدن و بیان واقعیت در مورد مساله ای که ۳۲ سال از آن گذشته است کاری غیراخلاقی است؟ و آیا نقل و نقد و بررسی اشتباهات گذشته به منظور تنبّه و عدم تکرار آن غیرعقلائی است؟
قراردادن مواد منفجره در ساک حجاج و انتقال آن به عربستان، حداقل همان قدر ناپسند و مضرّ بود و برای جمهوری اسلامی هزینه داشت که حمله به سفارت عربستان در تهران.

البته همیشه در بین مسئولین افرادی بوده و هستند که عقیده دارند مصلحت نظام در این است که کارهای خلاف را که به شکست و رسوایی منجر می شود به افراد دارای نقطه ضعف یا محکوم به زندان نسبت دهند تا دامن نظام از آن کارهای خلاف مبرّا گردد. در قضیه قتلهای زنجیره ای نیز افرادی از هر دو جناح سیاسی چنین پیشنهادی به جناب آقای خاتمی دادند که خوشبختانه مورد قبول واقع نشد و ایشان اعلام حقیقت را بر هر مصلحتی ترجیح دادند و موجب سرفرازی خود و افتخار مردم ایران گردیدند.

۱۷ مهرماه محسن هاشمی٬ فرزند هاشمی رفسنجانی٬ ضمن انتقاد از اظهارات اخیر احمد منتظری گفت: «نسبت دادن جاسازی مواد منفجره در ساک حجاج به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پس از ۳۳ سال بدون هیچ مستنداتی نه اقدامی اخلاقی و نه عقلانی است.»

احمد منتظری٬ فرزند آیت‌الله منتظری٬ در مصاحبه‌ای تصویری با برنامه خشت خام، درباره خاطرات پدرش اعلام کرده که حمل مواد منفجره در دهه شصت به عربستان سعودی از سوی سید مهدی هاشمی نبوده؛ بلکه از طرف شش پاسدار انجام شده است.

به گزارش زیتون،منتظری با نقل این مطلب از خاطرات پدر خود اضافه کرده که آیت‌الله منتظری به او گفته، این پاسداران با اکبر هاشمی رفسنجانی کار می‌کرده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا