گوناگون

صادرات امریکا به ایران ۴ برابر شد

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی دفتر آمار آمریکا نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ماهی که تحریم‌های غیرنفتی علیه ایران بازگشته جهش قابل توجهی داشته است.

دولت آمریکا در پی خروج یکجانبه از برجام از ششم آگوست تحریم‌های غیرنفتی مثل تحریم خودرو، طلا و فرش و پسته ایران را از سرگرفته است.
آمار منتشر شده از سوی دفتر آمار آمریکا نشان می‌دهد صادرات آمریکا به ایران در این ماه با رشد چهار برابری نسبت به ماه قبل و همچنین نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۸/۱۴۹ میلیون دلار رسیده است. آمریکا در ماه ژوئیه امسال ۷/۳۵ میلیون دلار و در ماه آگوست ۲۰۱۷ بالغ بر ۷/۳۴ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.
به گزاش جهان صنعت، صادرات آمریکا به ایران در ژوئیه ۲۰۱۸ نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج برابر شده و به ۷/۳۵ میلیون دلار رسیده بود. واردات آمریکا از ایران در آگوست ۲۰۱۸ نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد دو برابری داشته و به ۱/۷ میلیون دلار رسیده است. آمریکا در آگوست سال قبل ۶/۳ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود. واردات آمریکا از ایران در ژوئیه ۲۰۱۸ نیز ۲۵ میلیون دلار اعلام شده است. رشد قابل توجه تجارت ایران و آمریکا در آغاز اجرایی شدن تحریم‌ها نشان‌دهنده مخالفت و عدم رضایت جامعه تجاری این کشور از اقدام یکجانبه واشنگتن در خروج از توافق هسته‌ای است. خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با مخالفت‌های گسترده در سطح بین‌المللی مواجه شده است.
بر اساس این گزارش در هشت ماهه نخست سال‌جاری میلادی مجموع تجارت ایران و آمریکا ۴/۳۱۲ میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۵۰ درصدی داشته است.صادرات آمریکا به ایران در هشت ماهه نخست امسال با رشد ۱۹۸ درصدی به ۱/۲۴۵ میلیون دلار و واردات از ایران با رشد ۵۷ درصدی به ۳/۶۷ میلیون دلار رسیده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا