حقوق بشر

تحمل تحصن مسالمت‌ آمیز را هم ندارند

بازداشت محمدرضا رمضانزاده مسئول شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی ایران در بجنورد…

بدنبال تحصن سراسری و موفقیت آمیز معلمان و فرهنگیان در شهرهای مختلف، نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت آقای رمضانزاده نمودند

این بازداشت نشان داد که دولت روحانی و کل نظام، حتی تحمل یک تحصن مسالمت‌آمیز و در سکوت را هم ندارند

محمدرضا رمضانزاده ، مسئول شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی ایران روز دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ در بجنورد دستگیر شد. آقای محمدرضا رمضانزاده در بدو دستگیری دست به اعتصاب غذا زده‌است.

انجمن صنفی معلمان خراسان شمالی ریاست دوره‌ای شورای هماهنگی است و آقای رمضانزاده مسئول این تشکل است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی ایران هشدار داده است که درحال حاضر کانال تلگرام آقای رمضانزاده در اختیار نیروهای امنیتی است و هر پیامی که از طرف ایشان منتشر گردد فاقد وجاهت است. همچنین شورا از عموم هموطنان و بویژه فرهنگیان و معلمان ارجمند درخواست نموده‌است از تماس با ایشان خودداری کنند.

شورای هماهنگی در هشداری دیگر خاطرنشان ساخته است که کانال و ابرگروه تحصن، از مدیریت شورا خارج شده است و انتشار هر پست و خبر مورد تایید شورا از طریق کانال های جایگزین منتسب به معلمان منتشر خواهد شد.

شورای هماهنگی پیشتر نسبت به هر نوع برخورد پلیسی و امنیتی با متحصنان هشدار داده‌بود.

این شورا اعلام کرده‌است که معلمان منتظر واکنش شورای هماهنگی باشند.

روز یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، بدنبال فراخوان قبلی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی ایران، معلمان آزاده و فرهنگیان در شهرهای مختلف کشور اقدام به تحصن گسترده در عموم مدارس و هنرستان‌ها نمودند.

تحصن معلمان زحمتکش و فرهنگیان در اعتراض به وضعیت معیشتی و زندگی زیر خط فقر این قشر زحمتکش جامعه می‌باشد. این تحصن در روز یکشنبه بسیاری از شهرها را در برگرفت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا