گوناگون

توافق سه جانبه برای دور زدن تحریم ها

بر اساس این توافق نفت ایران به پالایشگاه‌های روسیه در دریای خزر ارسال و از این طریق به سایر کشورها فروخته می‌شود‌. علاوه بر اروپایی ها به طور محرمانه به ایران اجازه صادرات نفت به کشورهای آسیایی را داده‌اند‌.

یک رسانه اسراییلی مدعی شده روسای جمهور سه کشور، پوتین، روحانی و اردوغان یک توافق محرمانه منعقد کرده‌اند که از طریق آن به اقتصاد جمهوری اسلامی کمک خواهد شد‌. این توافق در نشست مشترک این سه رییس‌جمهور در اوایل سپتامبر منعقد شد‌. در آستانه موج جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران در ماه نوامبر، یک رسانه اسراییلی مدعی شده توافق محرمانه‌ای میان مسکو و تهران در این رابطه منعقد شده است‌.

بر اساس این گزارش روسیه بارها قصد کمک به ایران برای جلوگیری از خسارت اقتصادی به این کشور با استفاده از تاکتیک‌هایی داشته که از سوی اروپا نیز حمایت می‌شود‌. وب‌سایت اسراییلی ماکو در گزارشی با اشاره به اسناد محرمانه‌ای که به دست وزارت خارجه رژیم صهیونیستی رسیده مدعی شده روسیه و ایران و ترکیه به توافقی رسیده‌اند که از طریق آن تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت ایران را کاهش دهند‌. در این گزارش گفته شده، بر اساس این توافق نفت ایران به پالایشگاه‌های روسیه در دریای خزر ارسال و از این طریق به سایر کشورها تحت عنوان نفت روسی فروخته می‌شود‌. علاوه بر این گفته شده شرکای اروپایی آمریکا، به طور محرمانه به ایران اجازه صادرات نفت به کشورهای آسیایی را داده‌اند‌.
جهان صنعت

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا