حقوق بشر

در پی ضرب و شتم زندانیان؛ دهها تن از زندانیان سیاسی در ارومیه دست به اعتصاب غذا زدند


در پی حمله روز گذشته گارد ویژه به بند ۱۲ سیاسی زندان ارومیه و مضروب و مجروح کردند زندانیان سیاسی این بند، دهها تن از زندانیان سیاسی ساکن این بند به همراه تعدادی از زندانیان عقیدتی ساکن بند جوانان دست به اعتصاب غذا زدند. عصر روز دوشنبه ۲۳ مهرماه ۹۷ در پی درگیری لفظی یکی از زندانیان سیاسی با یکی از ماموران و ضرب و شتم این زندانی، زندانیان سیاسی بند ۱۲ به این اقدام اعتراض کردند اما توسط حدود ۵۰ تن از نیروهای گارد ویژه زندان مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند و تعدادی نیز پس از ضرب و شتم به سلول‌های انفرادی منتقل شدند. شب گذشته نیز به دستور مامورین زندان هشت تن از زندانیان عقیدتی ساکن بند جوانان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند…

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز ۲۴ مهرماه ۹۷ دهها تن از زندانیان سیاسی بند ۱۲ و بند جوانان زندان ارومیه در اعتراض به حمله روز گذشته گارد ویژه به بند ۱۲ این زندان و مضروب و مجروح کردن زندانیان بند سیاسی و زندانیان سیاسی ساکن بند جوانان دست به اعتصاب غذا زدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “شب گذشته پس از حمله گارد ویژه به بند ۱۲ زندان ارومیه و ضرب و جرح زندانیان سیاسی این بند، تعدادی از زندانیان عادی اجیر شده تحت الامر مامورین زندان با حمایت و دستور آنان ۸ تن از زندانیان عقیدتی بند جوانان این زندان را مورد ضرب و شتم قرار دادند. در نهایت و در اعتراض به این اقدام و بدرفتاری‌های مکرر مسئولین ۵۶ تن از زندانیان سیاسی بند ۱۲ و ۱۰ تن از زندانیان عقیدتی بند جوانان از امروز دست به اعتصاب غذا زده‌اند”.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا