گوناگون

۳۰۰ واحد دانشگاه فرهنگیان تعطیل شده است

طی مدت کوتاهی ۴۰۰ واحد دانشگاه فرهنگیان با ۱۰۰ هزار دانشجوی تربیت معلم به ۹۷ واحد و ۷ هزار دانشجو کاهش یافته است.مطابق طرح وزارت آموزش و پرورش پذیرش طلاب در دانشگاه فرهنگیان اولویت
محسوب می شود.

به گزارش رویداد ۲۴: فریده اولادقبادعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید؛ ۳۰۰ واحد دانشگاه فرهنگیان تعطیل شده است. دانشجویان تربیت معلم از ۱۰۰ هزار به ۷ هزار رسیده‌اند.عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید: یکی از زیر نظام‌های سند تحول بنیادین، تامین منابع نیروی انسانی متخصص برای آموزش و پرورش است. یکی از دلایل کمبود نیروی انسانی متخصص در آموزش و پرورش، بی‌مهری‌هایی بود که در سال‌های گذشته به دانشگاه فرهنگیان شد.

او افزود: یکی از دلایل کمبود نیروی انسانی متخصص در آموزش و پرورش، بی‌مهری‌هایی بود که در سال‌های گذشته به دانشگاه فرهنگیان شد. وقتی ۴۰۰ واحد دانشگاه فرهنگیان با ۱۰۰ هزار دانشجوی تربیت معلم به ۹۷ واحد و ۷ هزار دانشجو می‌رسد چه انتظاری می‌توان داشت؟ این مشکل هم کاملاً بی‌تدبیری بود، زیرا پیش‌بینی آمار دانش‌آموزان نشده بود و از این‌رو دانشجو لازم هم جذب دانشگاه فرهنگیان نشد.

اولادقباد ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش باید به کمک مرکز آمار و ثبت احوال، آمار خود را به روز کند که دیگر شاهد چنین مشکلی نباشیم، زیرا خانواده‌ها انتظار دارند که فرزندانشان به بهترین شکل در مدرسه مشغول تحصیل شوند و از طرفی همین بچه‌ها هستند که قرار است آینده ایران را بسازند…

همچنین به گزارش زمانه؛ محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش گفت که در صورت موافقت ستاد کل نیروهای مسلح، ظرفیت پذیرش «طلاب» در دانشگاه فرهنگیان افزایش خواهد یافت.او پس از دیدار با سه تن از مراجع مذهبی شیعیان، افزایش سهمیه «طلاب» در دانشگاه فرهنگیان و استخدام آنان در وزارت آموزش و پرورش را از دستاوردهای این سفر و برنامه وزارت آموزش و پرورش برای جبران کمبود معلم اعلام کرد.

دانشگاه فرهنگیان در سال جاری ۵۰۰ سهمیه به دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه اختصاص داده است. به گفته وزیر آموزش و پرورش این افراد به عنوان معلم در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا