زحمتکشان

مخالفت دولت با ترمیم دستمزد کارگران

در حالیکه تبلیغات در باره توافق” نمایندگان کارگران” و وزارت کار بر سربرگزاری جلسه شورای‌عالی کار به هدف ترمیم مزد ادامه دارد ؛ سرپرست وزارت کار گفت: در شرایط فعلی تنها موضوع بسته‌های حمایتی در دستور کار است و خبری از افزایش دستمزدها نیست.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شرایط فعلی تنها موضوع بسته‌های حمایتی در دستور کار است و خبری از افزایش دستمزدها نیست.

“انو شیروان محسنی بند پی امروز در گفت‌وگویی در پاسخ به بلاتکلیفی افزایش دستمزدهای کارگران اظهار داشت: در شرایط فعلی که با افزایش قیمت اقلام مواجه شدیم، آن چیزی که در دستور کار دولت قرار گرفته بحث تامین ۲۵ قلم کالای اساسی است که براساس ارز ۴۲۰۰ تومان در حال تامین است.

وی با بیان اینکه این کالاها نظیر دارو، گوشت، روغن و اقلامی که نیازمندی‌های اساسی است که با نرخ ۴۲۰۰ تومان برای مردم تهیه می‌شود، افزود: ۱۳ و نیم میلیارد از سوی دلار دولت برای این کالاها ارز اختصاص داده است.

سرپرست وزارت کار گفت: در حال حاضر سیاست دولت این است که بسته‌های اجتماعی را برای اقشار خاص از جمله کارگران تامین کند. بسته‌ای که دولت در نظر دارد این اسا که بتواند جبران این افزایش قیمت‌ها را با بسته‌های حمایتی داشته باشد”.

این در حالی است که ،”اعضای کارگری شورای‌عالی کار و مشاوران آنها با نمایندگان وزارت کار بر سر بازنگری در مزد ۹۷ جلسه‌ای داشتند و صورت‌جلسه‌ای را بر سر مراحل بعدی کار، تنظیم و امضا کردند.به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان گروه کارگری حاضر در جلسه بار دیگر به اثرات اقتصادی افزایش قیمت‌ها بر معیشت خانوارهای کارگری پرداختند و با این استدلال خواهان برگزاری جلسه شورای‌عالی کار برای ترمیم مزد سال ۹۷ شدند.این جلسه در دفتر «احمد مشیریان» معاون روابط کار و دبیر شورای‌عالی کار برگزار شد”…
گزیده گزارش مهر- ایلنا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا