گوناگون

گاف‌های تیم رئیسی تمامی ندارد

«اون از تتلو که برند انتخاباتی بود و به این روز افتاد؛ این هم از مهدی هاشمی که رئیس ستاد انتخاباتی‌ ابراهیم رئیسی در تهران بود».

اصیل بودن شخصیت‌ها اصل بسیار مهمی است و تنها یک گاف یا خطا پرونده آنها را تا پایان فعالیت‌هایشان مخدوش می‌کند. از سوی دیگر چهره‌های نامدار باید در انتخاب آنهایی که به عنوان نماینده آنها شناخته می‌شوند دقت کنند، چراکه رفتار آنها به پای این چهره‌ها نوشته می‌شود! یکی از این افراد که اکنون از هر سو خطاهای نزدیکانش به نام او خبری می‌شود، حجت الاسلام رئیسی است. در زمان انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ تصور می‌شد با بهره‌گیری از امیر تتلو خواننده‌ای که در آن زمان با توجه به سبکش معروف بود می‌تواند آرای زیادی کسب کند که نه تنها این تصور درست نبود بلکه رفتار تتلو پس از انتخابات سبب شرمساری رئیسی و تمام اصولگرایان شد. البته این پایان تبعات انتخاب افراد بدون دانستن جزئیات رفتار و عملکردهای آنها نبود چنان‌که به تازگی مدرک مهندسی رئیس ستاد انتخاباتی رئیسی در سال ۹۶ هم تردیدها را افزایش داده است.

ماجراچیست؟

چندی پیش وزارت راه و شهرسازی در راستای مبارزه با فساد در سیستم نظام مهندسی استان تهران اقدام به شفاف‌سازی‌های گسترده کرد که در این بین جعلی بودن مدارک سیدمهدی هاشمی، رئیس سابق سازمان نظام مهندسی و رئیس کمیسیون عمران مجلس در دوره نهم اعلام شد. وزیر راه و شهرسازی با انتشار نامه‌ای در کانال شخصی‌اش، افشا کرد کسی که سال‌ها رئیس نظام مهندسی ساختمان ایران بوده، حتی مدرک لیسانس هم نداشته است! عباس آخوندی در این نامه آورده است: باید خیلی متاسف بود که کسی که سه سال رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بوده و چهار سال نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشته و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بوده، دانشنامه جعلی ارائه کرده است. این موضوع رسما از سوی دانشگاه امام حسین(ع) که دانشنامه ارائه شده به آن منتسب است طی شماره ۴۶۷۵۲ مورخ ۳۱/۶/۹۴ به ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اعلام شده است. در بخش دیگری از این نامه آمده است: اکنون این شرمندگی را در پیشگاه مهندسان و ملت شریف ایران چگونه می‌توان اعلام نمود. وزیر راه خواستار لغو پروانه مهندسی این شخص و بازگرداندن همه مبالغ و منافعی شده که از رهگذر این مدرک جعلی کسب شده است. دانشگاه امام حسین(ع) بلافاصله در نامه‌ای خطاب به حراست سازمان نظام مهندسی استان تهران اعلام کرد که مدرک وی در رشته کارشناسی عمران با تاریخ فارغ التحصیلی ۳/۸/۷۲ از این دانشگاه مورد تایید نیست. عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی هم با توجه به جعلی بودن مدارک دانشگاهی هاشمی اقدام به لغو پروانه اشتغال به کار مهندسی وی کرد. هاشمی هم در واکنش به این اقدام آخوندی ضمن اینکه اعلام کرد مدرکش جعلی نیست، مدعی شد این مدرک خود را به دستگاه‌های اجرایی ارائه نکرده است که بلافاصله فرم اطلاعات هاشمی در عضویت سازمان نظام مهندسی منتشر شد که در آنجا مدرک عمرانش ثبت شده بود. این بار وزارت تحقیقات، فناوری و علوم هم جعلی بودن مدارک تحصیلی مهدی هاشمی را تایید کرده و در نامه‌ای خطاب به وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده است که؛ طبق بررسی‌های به عمل آمده در حوزه معاونت آموزشی وزارت متبوع و همچنین نامه مدیرکل امور آموزشی دانشگاه امام حسین(ع) مدرک تحصیلی دوره کارشناسی نامبرده مورد تایید نیست و به‌طبع ادامه تحصیل ایشان در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی که مهم‌ترین شرط آن داشتن مدرک دوره تحصیلی پایین‌تر است، محقق نبوده و جای اشکال دارد. همچنین تحصیل نامبرده در دوره دکتری که مهر ماه سال تحصیلی ۹۱-۹۲ شروع و در تاریخ ۷/۱۱/۹۲ به اتمام رسیده هم به لحاظ مقررات آموزشی دوره‌های تحصیلات تکمیلی و هم به لحاظ محل تحصیلی نامرده (پژوهشگاه منحله شاخص پروژه) که بدون مجوز شورای گسترش آموزش عالی انجام شده غیرقانونی است. لذا مدارک تحصیلی ارائه شده در مورد نامبرده از اعتبار لازم برخوردار نیست.» نباید فراموش کرد برخی دولتمردان اصولگرا میانه خوبی با کسب مدرک معتبر ندارند؛ چنان‌که پیش از این هم مرحوم کردان مدرک غیر معتبر ارائه کرده بود که واقعیت عیان شد. حالا هم نوبت مهدی هاشمی است.

آرمان- یاسمین طالقانی

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا