گوناگون

تشکیل کارگروه مشترک برای بررسی کنوانسیون سی اف تی

کارگروهی بین دولت، مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت برای بررسی کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) تشکیل شده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تشکیل کارگروهی بین دولت، مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت برای بررسی CFT خبر داد‌. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه اظهار کرد: جلسه خوب و منطقی در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) برگزار و قرار شد روز سه‌شنبه جلسه دیگری در مجمع تشخیص تشکیل شود‌. همچنین کارگروهی از دولت، مجمع تشخیص، مجلس و شورای نگهبان برای بررسی این لایحه مشخص شد‌.

وی درباره برخی گمانه‌زنی‌ها راجع به احتمال رد CFT از سوی شورای نگهبان یادآور شد: شورای نگهبان مختار است این لایحه را رد یا تایید کند. هنوز شورا در این باره نظر نداده ولی من فکر می‌کنم میل عمومی به این است که ما مصوبه‌ای داشته باشیم که بدون وارد شدن خلل به منافع ملی در عین حال امکان همکاری بین‌المللی برای ایران فراهم شود‌. فلاحت‌پیشه با اشاره به مهلت چهار ماهه گروه ویژه اقدام مالی به ایران نیز گفت: من معتقدم از ابتدا طبق منافع ملی کشورمان عمل شد و حالا که این فرجه شکل گرفت نشان می‌دهد کار کردن با نهادهای بین‌المللی امکان‌پذیر است‌. فقط ما باید خودمان باور کنیم که آمریکا با وجود نفوذ و قدرت مالی و دیپلماتیک بیشتر منزوی می‌شود و با وجود یارگیری‌هایی که کرده بود، باز هم ایران به عنوان همکار باقی ماند‌. وی در پایان گفت که جمهوری اسلامی ایران در مهلت مقرر این موضوع را بدون هیچ حاشیه‌ای پیگیری خواهد کرد‌.
جهان صنعت

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا