ورزشی

پرونده ناکامی کشتی آزاد با سه مدال برنز بسته شد

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان در حالی به آخرین روز خود نزدیک می شود که تیم ایران با عملکردی ضعیف با کسب سه مدال برنز به کار خود خاتمه داد.

به گزارش خبرنگار مهر، آخرین روز از رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان روز سه شنبه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود و این در حالیست که تیم ایران با مدال برنز امشب علیرضا کریمی و دو برنز شب گذشته حسن یزدانی و پرویز هادی به کار خود خاتمه داد.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان فردا نیز برای بسیاری از کشورهای مدعی در جریان است اما با توجه به حذف یونس امامی در وزن ۷۰ کیلوگرم و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم، ایران سه شنبه شب نماینده ای نخواهد داشت.

ضمن اینکه هنوز جایگاه تیم ایران در جدول رده بندی مشخص نیست و رده بندی نهایی سه شنبه شب با پایان پیکارها اعلام می شود.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان مسابقات چهار وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری در دور اول مقابل باخبایار اردنبات دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی های آسیایی از مغولستان با نتیجه ۶ بر یک به پیروزی رسید وی در دور دوم مقابل ولادیسلاو آندریف دارنده مدال برنز جهان و اروپا از بلاروس با نتیجه ۵ بر ۵ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف ژاپنی، اطری از دور رقابت ها کنار رفت و یازدهم شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور نخست مقابل ولادمیر خینچیگاشویلی قهرمان جهان و المپیک از گرجستان با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست خنچیگاشویلی مقابل کشتی گیر روس، مقصودی حذف و بیستم شد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم عزت اله اکبری در دور اول جانی بور دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال اروپا از فرانسه را با نتیجه ۱۰ بر ۲ مغلوب کرد وی در دور دوم مقابل سوسوکه تاکاتانی دارنده مدال نقره جهان از ژاپن با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. اکبری در این مرحله مقابل گریگور گریگوریان از ارمنستان با نتیجه ۷ بر ۴ به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل جبرئیل حسن اف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از آذربایجان با نتیجه ۳ بر ۳ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. اکبری در دیدار رده بندی مقابل علی شعبان اف دارنده مدال برنز جهان از کشور بلاروس در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۸ بر ۸ شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا کریمی در دور نخست ریکاردو بائز از آرژانتین را با نتیجه ۱۳ بر صفر شکست داد وی در دور دوم مقابل شریف شریف اف دارنده مدال طلای المپیک و جهان از آذربایجان با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. کریمی در این مرحله باتیربک چاکالوف از روسیه را با نتیجه ۱۲ بر یک مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب جی دن کاکس دارنده مدال برنز المپیک و جهان از آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل داتو مارساگیشویی دارنده مدال برنز المپیک از کشور گرجستان با نتیجه ۱۲ بر یک پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

رده بندی انفرادی چهار وزن دوم به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- زائور اوگویف (روسیه) ۲- نورسلیم سانایف (قزاقستان) ۳- یوکی تاکاهاشی (ژاپن) و سلیمان آتلی (ترکیه) … ۱۱- رضا اطری (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- توکوتو اتوگورو (ژاپن) ۲- باجرانگ (هند) ۳- احمد چاکایف (روسیه) و الخاندرو توبیر والدز (کوبا) … ۲۰- امیرحسین مقصودی (ایران)
۷۹ کیلوگرم: ۱- کایل داک (آمریکا) ۲- جبرئیل حسن اف (آذربایجان) ۳- احمد گادجی ماگمدوف (روسیه) و علی شعبان اف (بلاروس) ۵- عزت اله اکبری (ایران)
۹۲ کیلوگرم: ۱- جی دن کاکس (آمریکا) ۲- ایوان یانکوفسکی (بلاروس) ۳- علیرضا کریمی (ایران) و آتسوشی ماتسوموتو (ژاپن)

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا