جوانان

گزارش دو تجمع دانشجویی

جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشجویان پذیرفته شده در رشته پزشکی دانشگاه آزاد٬ در دو اقدام جداگانه دست به تجمع اعتراضی زدند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ظهر امروز با تجمع مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه، نسبت به کیفیت بد غذای سلف و همچنین حذف غذای پنجشنبه دانشجویان خوابگاهی اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا، بیش از ۷۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر ظهر امروز با تجمع در مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه نسبت به کیفیت نامناسب غذای سلف و همچنین حذف غذای روز پنجشنبه دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه اعتراض کرده و خواستار توجه مسئولان دانشگاه به مسائل صنفی دانشجویان شدند.

در همین زمینه رضا. م دانشجوی رشته مهندسی معدن دانشگاه امیرکبیر به نمایندگی از دانشجویان معترض در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر اینکه اعتراض امروز دانشجویان این دانشگاه کاملا صنفی و دانشجویی بوده است، افزود: در تجمع امروز بیش از ۷۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر به کیفیت نامناسب غذای سلف اعتراض کردند و معتقد بودند که غذای توزیع شده در بین دانشجویان این دانشگاه از پایین‌ترین کیفیت ممکن برخوردار است.وی در ادامه مدعی شد دانشگاه امیرکبیر بودجه دریافتی که از وزارت علوم در خصوص تغذیه دانشجویان، هزینه نمی کند و به همین دلیل کیفیت غذای دانشجویان این دانشگاه بسیار نامطلوب است و مسئولین تلاشی برای بهبود و افزایش کیفیت غذای دانشجویان انجام نمی‌دهد.

این دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه امیرکبیر خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولین دانشگاه غذای دانشجویان را به پیمانکار خصوصی واگذار کرده‌اند و پیمانکار نیز مواد اولیه این غذا را از مواد بسیار نامرغوب تهیه می‌کند، ضمن اینکه مسئولین دانشگاه به هیچ عنوان از غذای دانشجویی استفاده نمی‌کنند.

وی همچنین حذف غذای روز پنجشنبه از برنامه غذایی دانشجویان خوابگاهی را از دیگر عوامل تجمع امروز عنوان کرد و گفت: متاسفانه اخیرا دانشگاه امیرکبیر غذای روز پنجشنبه دانشجویان خوابگاهی را از برنامه غذایی حذف کرده و دانشجویان را مجبور نمودند تا غذای روز پنجشنبه خود را به صورت آزاد و با قیمت حدود ۱۱ هزار تومان تهیه نمایند. در حالی که قبل از این بابت این غذا حدود ۱۲۰۰ تومان هزینه می‌کردند.

نماینده دانشجویان معترض دانشگاه امیرکبیر همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر رئیس دانشگاه با دانشجویان معترض در حال رایزنی است و امیدواریم نتایج مثبتی از این جلسه خارج شود.

در اقدام دیگر اعتراضی؛ سایت زیتون گزارش داد: دانشجویان بلاتکلیف پذیرفته شده در رشته پزشکی مقابل دانشگاه آزاد تجمع کردند.

اگرچه که این دانشگاه از معترضان خواست که برای پیگیری وضعیت خود به این دانشگاه مراجعه نکنند و اعلام کرد که تصمیم نهایی درباره آنان ازطریق وب‌سایت مرکز سنجش اعلام می‌شود.در هفته‌های گذشته به هزاران نفر از دانشجویان رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد اعلام شده که امکان ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی را ندارند.

براساس گزارش‌ها این دانشجویان به صورت ذخیره پذیرفته شده و پس از مدتی برای ثبت نام دعوت شده بودند و حتی کلاس‌های برخی از آنان پس از اخذ شهریه در مهرماه سال جاری آغاز شده بود.

با این حال به این دانشجویان اعلام شده که آنان «اشتباهاً» پذیرش شده‌اند و به علت اختلال در روند پذیرش، ثبت‌نام آنها باطل شده است.

پس از انتشار اخبار در این حوزه٬ محمد مهدی طهرانچی، سرپرست دانشگاه آزاد، اعلام کرد که هفت تن از از روسا و معاونان آموزشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل این «تخلف» عزل شده‌اند.

در حالی که برخی از نمایندگان از بلاتکلیفی ۲۲ هزار دانشجو خبر داده‌اند، رییس دانشگاه آزاد در جلسه با نمایندگان مجلس تعداد این دانشجویان را ۵۸۰۰ نفر اعلام کرده است.

طهرانچی پیشتر گفته بود که این دانشگاه به دنبال توزیع این دانشجویان در واحدهای دانشگاه آزاد است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا