اجتماعی

فاصله از اصلاح‌طلبان؛ همسویی با اصولگرایان

با شناخته شدن گزینه‌های پیشنهادی تحلیل‌ها به سمت و سوی تاثیرات حداکثری اطرافیان رئیس‌جمهور در این تغییرات رفته است. این گزاره کاملا مشخص است که حلقه بسته و اولیه رئیس‌جمهور بر تصمیمات وی تاثیر گذارند. اینکه گفته می‌شود محمود واعظی مشمول قانون بازنشستگان شده و باید استعفا دهد؛ زمزمه‌های چند ماهه‌ای برای رفتن نوبخت از دولت شنیده می‌شود، اما او فقط از سخنگویی استعفا می‌دهد و در سازمان برنامه می‌ماند نشان از تاثیر ویژه‌ آنها در مجموعه اطرافیان رئیس‌جمهور دارد….

همین مساله موجب شده تا گمانه‌زنی‌های بسیاری در رسانه‌ها و فضای مجازی بر این گزاره استوار شود که تغییرات اخیر صرفا به امضای روحانی و با انتخاب اطرافیانش رقم خورده است. اینگونه است که شاهدیم با وجود خیل جوانان و مدیران شایسته، شریعتمداری از وزارتی به وزارت دیگر می‌رود.

تغییرات با کدام هدف؟

ظاهر ماجرا این است که تغییرات در دولت انجام گرفته و به فرض رأی اعتماد مجلس به هر ۴ گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور، کابینه تکمیل خواهد شد. با این تغییرات دولت می‌تواند اهداف خود در حوزه‌های اقتصاد، صنعت، راه و کار را با افراد جدید ادامه دهد. اما این همه ماجرا نیست چرا که جز حسن روحانی افراد دیگری هستند که نقش متغیر موثر را در فرایندهای عملکردی دولت ایفا می‌کنند. کسانی که اختیارات فوق‌العاده‌ای در دولت دارند و نه زیر مجموعه رئیس‌جمهور که همتراز وی در عزل و نصب‌ها دخالت مستقیم دارند. شاید در نخستین نگاه به وزرای پیشنهادی معرفی شده بتوان رد پای این افراد را مشاهده کرد. ردپایی که آشکار است. چراکه وزرای معرفی شده به نحوی با اطرافیان رئیس‌جمهور در ارتباط بوده یا هستند. فرهاد دژپسند، وزیر پیشنهادی اقتصاد؛ معاون سابق محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه است. محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه از دوستان و نزدیکان محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور، رضا رحمانی گزینه پیشنهادی وزارت صمت نیز گرایش‌های همسان او دارد. محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی کار وتعاون، ملقب به مرد جابه‌جایی‌های دولت نیز مورد اعتقاد روحانی است. رئیس‌جمهور حتی به گفته خود در مورد عدم به‌کارگیری وزرای بالای ۵۰ سال نیز عمل نکرده است؛ چراکه دژپسند ۵۶ ساله، رحمانی ۵۲ سال، شریعتمداری ۵۸ ساله و اسلامی ۶۲ ساله هستند. مجموع این عوامل مشخص می‌کند که گفتمان اعتدال روحانی با استحاله درونی رو‌به‌رو شده، به نحوی که در ظاهر اعتدال است، اما در عمل نزدیک به گفتمان اصولگرایی است. رئیس‌جمهور، اصلاح‌طلبان را شریک استراتژیک می‌خواند، اما در انتخاب وزرا مشورت نمی‌گیرد. مروری بر استعفانامه آخوندی، وزیر سابق راه و گلایه‌های جهانگیری موید این مساله است که گرچه دولت منتخب اصلاح‌طلبان است، اما اعتدالگرایان متمایل به اصولگرا بر دولت حاکم هستند. چه اینکه اگر سوابق افرادی چون محمد نهاوندیان را مورد مداقه قرار دهیم درمی‌یابیم که آنها ریشه‌هایی نیز در جریان اصولگرایی دارند. پر واضح است که با وجود تاکید بسیاری از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در مورد آخرین فرصت روحانی برای تعامل با این جریان؛ انتخاب چنین گزینه‌هایی از سوی رئیس‌جمهور برای وزارتخانه‌های مورد نظر را می‌توان نقطه عزیمت رسمی روحانی به سمت اصولگرایان و جدایی از اصلاح‌طلبان دانست.

صدای رسای فقرا؟

کاندیدای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در فضای امروز کشور باید بیش از هر زمان دیگر حمایت اجتماعی از مردم و ارتقای تاب‌آوری آنها مقابل سختی‌های اقتصادی در دستور کار باشد اظهار کرد: در صورت کسب رأی اعتماد مجلس، هم گوش شنوا و هم شنونده همراه و همدل برای اقشار آسیب‌پذیر و فقرا خواهم بود. محمد شریعتمداری گفت: همراه با آنها و با گفت‌ و شنود با این عزیزان مسائل و مشکلات آنها را احصاء و پیگیری خواهم کرد. همچنین صدای بلند و رسای مطالبات و مدافع حقوق آنها در دولت و نظام خواهم بود. وی افزود: بر این باورم که وزیر رفاه باید سیاست‌های حمایتی را با مشارکت خود ذی‌نفعان و گروه‌های هدف تدوین و اجرا کند. عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه دوره سیاستگذاری آمرانه به پایان رسیده است، تاکید کرد: در تدوین سیاست و در اجرای آن و همچنین در ارزیابی سیاست‌های حمایتی از مشارکت، مشورت فعالان مدنی، گروه‌های ذی‌ربط، صاحبنظران، دانشگاهیان و سازمان‌های مردم نهاد بهره‌مند خواهم شد. وزیر سابق صمت تاکید کرد: راه عبور از شرایط سخت کنونی از یکسو انسجام و یکپارچگی قوای سه‌گانه، نهادهای مسئول، ائتلاف فراگیر نخبگان گروه‌های سیاسی، فعالان مدنی و دانشگاهیان از سوی دیگر است.

وزرای پیشنهادی کارایی دارند؟

دبیر کل حزب کارگزاران در ارتباط با ارزیابی وزرای معرفی شده به مجلس اظهارکرد: با وجود اینکه سال‌ها در عرصه سیاست در جمهوری اسلامی فعال هستم، برخی از افرادی که از سوی آقای روحانی به مجلس معرفی شده‌اند را نمی‌شناسم و اسامی آنها را تازه می‌شنوم. در واقع، این افراد، افراد مطرح و نام‌آشنایی در عرصه سیاست و اقتصاد کشور نبوده‌اند و سوابق چندانی هم در حوزه‌ای که برای فعالیت‌شان در نظر گرفته شده است، ندارند. ایلنا نوشت؛ غلامحسین کرباسچی گفت: مهم‌ترین نگرانی‌ که مجلس در شرایط اخیر نسبت به افراد معرفی شده دارد آن است که پیشنهادشدگان از توانایی و کارایی چندانی برخوردار نباشند. البته رویکرد سیاسی و گرایش‌های افراد هم مهم هستند. وی با بیان اینکه بعضی از افراد پیشنهاد شده از نظر من کارایی چندانی ندارند، اظهار کرد: البته تصمیم نهایی با آقای رئیس‌جمهور است و ایشان هم تشخیص دهند، ملاک عمل خواهد بود. با این حال، از نظر ما می‌شد افراد بهتری را هم معرفی کرد، اما سلیقه روحانی این بوده است که افراد پیشنهاد شده، بهترین‌ها هستند.

جو مجلس مشخص نیست

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره چهار وزیر پیشنهادی از سوی رئیس‌جمهور برای وزارتخانه‌های کار، صمت، اقتصاد و راه اظهار کرد: درحال بررسی افرادی که معرفی شدند هستیم. احمد مازنی در ارتباط با فریادهای دو، دو… نمایندگان در هنگام قرائت نام یکی از وزرای پیشنهادی گفت: براساس این «دو، دو» هم نمی‌شود قضاوت کرد. وزرایی که پیشنهاد شده‌اند به کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها خواهند آمد؛ برنامه و نظرات‌شان را بیان می‌کنند و ما براساس آن‌چه که دیده و شنیده‌ایم به آنها رأی خواهیم داد. مازنی تصریح کرد: فضای روز رأی اعتماد بستگی به همراهی دولت و مجلس و تعامل افراد پیشنهادی با کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها دارد که بسیار در نتیجه تاثیرگذار است.

آرمان- حمید شجاعی

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا