گوناگون

چه باید کرد؟

جلو تک روی ها را باید گرفت و راه های نا معقول و غیر واقعی آن را باید سد کرد. اینکه امروز فضای مجازی اثر گذاری های تشکل ها را  کم کرده است و به تنهایی می توان همان کار را کرد که قبلا در تشکیلات انجام داده می شد از پایه و اساس نادرست است. سخن از نقش ماست؛ “چه باید کرد” را “چه باید بکنیم” بخوانیم، نه “چه باید بکنند…..

KeyvanSamimi1
? اغلبمان وقتی این سؤال معروف مطرح می‌شود بلافاصله می‌گوییم لغو نظارت استصوابی، رهایی از اقتصاد رانتی، اصلاح ساختارها، آزادی مطبوعات، … و اقداماتی اینچنینی؛ گویی ناخودآگاه، مطالباتمان جلوی چشممان می‌آیند.

?️ شاید عادت شده که به درون نگاه نکنیم و فقط از دیگران و به‌ویژه از دولت و حکومتیان انتظار داشته‌باشیم تا کاری کنند. اگر حکومت می‌خواست کاری کند که در این ۴۰ سال کرده‌بود و یا اکنون هم آن‌چه تشخیص دهد که به‌مصلحت است، خواهد کرد.

?️ سخن از نقش ماست؛ “چه باید کرد” را “چه باید بکنیم” بخوانیم، نه “چه باید بکنند”.

?️ وقتی به‌دنبال چه باید بکنیم باشیم، براساس اصل”نگاه به درون” بدیهی است گام یکم “چه باید بکنم” خواهدبود و در همین‌جاست که منِ نوعی، متوجه می‌شوم چقدر به راه‌حل نزدیک شده‌ام.

?️ نکته‌ای بدیهی‌ وارد ذهنم می‌شود و آن این است که من، عقلِ کل نیستم تا به‌تنهایی تصمیم بگیرم چه باید بکنم.
من انسان کامل نیستم بلکه کاملاً انسانم.
پس به انسان‌های دیگر نیاز دارم تا به سمت کمال حرکت کنم. انسان، هرچند هم پروازش در اوج باشد و یا مرغی خوش‌الحان به‌نظر برسد ولی “یک” مرغ است. آنگاه که “سی” مرغ شد، سیمرغ می‌شود.

? بنابراین به‌منظور گفتگو و هم‌فکری پیرامون چه باید بکنم، به‌سراغ دیگری می‌روم. پس پله‌ی یکم را پیدا کرده‌ام و قدم در جادّه‌ای درست گذاشته‌ام؛ گفتگو!
درمورد این راهبرد، بیشتر گفتگو می‌کنیم؛ به‌ویژه بیرون از کانال.
از نامه کیوان صمیمی—-برگرفته از تلگرام

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا