جوانان

تولیدکنندگان غذا؛ گرسنه‌ترین مردم جهان

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق غذا، با ارائه گزارش سالانه خود به سومین کمیته مجمع عمومی این سازمان خبر داد که کارگران بخش کشاورزی از جمله زنان، کودکان، مهاجران و کارگران مزارع گرسنه‌ترین قشر جهان هستند….

بنا به گزارشی که در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملل متحد منتشر شده است، هیلال الور با اشاره به این موضوع گفت:‌ «کارگران بخش کشاورزی از جمله زنان، کودکان، مهاجران و کارگران مزارع به‌طور روزافزون با دستمزدهای کم، کار نیمه‌وقت، کار غیررسمی و فقدان حمایت‌های اجتماعی و اقتصادی مواجهند.»

کارگران بخش کشاورزی در حدود یک سوم نیروی کار جهان را تشکیل می‌دهند که جمعیتی بیش از یک میلیارد نفر را شامل می‌شود. این افراد اغلب در سیستم‌های تولید غذای صنعتی کار می‌کنند که بر افزایش تولید غذا و حداکثرسازی سوددهی، به قیمت ضایع شدن حقوق کارگران تمرکز دارند. براساس این گزارش، سالانه بیش از ۱۷۰ هزار کارگر بخش کشاورزی حین کار جان خود را از دست می‌دهند و خطر حوادث جانی هنگام تولید مواد غذایی دو برابر بخش‌های دیگر است. این کارشناس حقوق بشر افزود:‌ «کارفرمایان معمولا به کارگران مهاجر به‌عنوان نیروی کار قابل اخراج و با دستمزد پایین نگاه می‌کنند و آنها را خاموش نگه می‌دارند بدون آنکه حق چانه‌زنی برای بهبود دستمزدها و شرایط کار برایشان قائل باشند.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا