گوناگون

محمود صادقی: بدعت محسن رضایی در راستای راهبرد کنگره آمریکاست

محمود صادقی نماینده تهران: یکی از راهبردهای کنگره آمریکا در رویکرد تحریمی که علیه ایران وضع کرده و در گزارش‌های محرمانه خود هم به دولتشان اعلام داشتند، این بود که تلاش کنند نهادهای قانونی و دموکراتیک نظام ما را تضعیف کنند.

رویداد ۲۴ | «درگذشت آیت الله هاشمی فرصتی مغتنم برای محسن رضایی است تا به‌خاطر خوی نظامی گری قلمرویش را گسترش دهد.» اینها آخرین جملاتی است که علی مطهری درباره دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است. اشاره علی مطهری به موضوع «گسترش قلمرو» به دخالت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره CFT است. مطهری گفته است «اکنون بدعتی در سیر قانون‌گذاری کشور ایجاد شده و آن این است که بعد از آنکه طرح یا لایحه‌ای به تصویب مجلس رسید و به شورای نگهبان رفت، همزمان با بررسی شورای نگهبان از نظر انطباق مصوبه مجلس با شرع اسلام و قانون اساسی، هیات نظارت مذکور مصوبه را از نظر انطباق با سیاست‌های کلی بررسی می‌کند و نظر خود را به شورای نگهبان می‌فرستد.» او با این فرض گفته است کشور به سمتی رفته که به جای یک شورای نگهبان، صاحب دو شورای نگهبان شده‌ایم.
پس از اظهار نظر مطهری، کدخدایی به کمک رضایی آمد و متن نامه‌ای از آیت‌الله هاشمی منتشر شد که در آن رئیس مجمع «انطباق لایحه بودجه سال ۱۳۸۷ با سیاستهای کلی» را تایید کرده بود. کدخدایی به استناد این نامه از محسن رضایی حمایت کرده بود و گفته بود قبلا هم چنین سابقه‌ای وجود داشته که مجمع به موضوعات این چنینی ورود کند.
علی مطهری که از اظهارات سخنگوی شورای نگهبان قانع نشده بود، خطاب به کدخدایی گفته بود: «سخن ایشان درباره انطباق لایحه و آن چیزی است که اکنون در مجلس در حال بررسی است نه درباره مصوب مجلس. یعنی ایشان توجه داشته‌اند که مجمع نمی‌تواند مانند شورای نگهبان درباره مصوبات مجلس اظهارنظر کند و این امر را خلاف قانون اساسی می‌دانسته‌اند.»
محمود صادقی نماینده نیز تهران درباره ورود دبیر مجمع به قانون‌گذاری و بدعت این نهاد گفته است: یکی از راهبردهای کنگره آمریکا در رویکرد تحریمی که علیه ایران وضع کرده و در گزارش‌های محرمانه خود هم به دولتشان اعلام داشتند و به خیال خام خود فکر می‌کنند با این ابزارها می‌توانند موجب فروپاشی نظام ایران شوند، این بود که تلاش کنند نهادهای قانونی و دموکراتیک نظام ما را تضعیف کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا