گوناگون

بزرگترین قرارداد نظامی تاریخ اسرائیل

اسرائیل به زودی قراردادی به ارزش آن ۱۱ میلیارد دلار است با شرکت بوئینگ آمریکا امضا خواهد کرد که یکی از بزرگترین قراردادهای نظامی در تاریخ اسرائیل است.

با تشدید اوضاع در منطقه، رژیم صهیونیستی درحال تلاش برای ارتقای نیروی هوایی خود برای مقابله با چالش‌هایی است که نخست‌وزیر این رژیم همواره از آن صحبت می‌کند.
روزنامه اورشلیم پست در گزارشی در این باره نوشت، اسرائیل به زودی قراردادی به ارزش آن ۱۱ میلیارد دلار است با شرکت بوئینگ آمریکا امضا خواهد کرد که یکی از بزرگترین قراردادهای نظامی در تاریخ اسرائیل است.
این روزنامه نوشت: این قرارداد شامل جنگنده‌های “اف۱۵ آی ای” و بالگردهای “شنوک” و هواپیماهای آسپری “وی۲۲” و هواپیمای سوخت رسان “کی سی۴۶” است.
جین کانینگام، معاون رئیس شرکت بوئینگ آمریکا که سازنده این نوع از هواپیماهاست، گفت: اسرائیل یک بازار بسیار مهم و یک منبع اصلی دریافت تکنولوژی برای ماست. بوئینگ سالانه ۲۲۰ میلیون دلار در پژوهش‌های دفاعی در اسرائیل هزینه می‌کند.
به نوشته اورشلیم پست تامین بودجه این قرارداد از محل توافقنامه کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل خواهد بود که در سال ۲۰۱۶ امضا شده و بر اساس آن آمریکا در ۱۰ سال ۳۸ میلیارد دلار کمک نظامی در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد. این توافق فوریه وارد مرحله اجرایی شد.
به نظر می‌رسد اسرائیل به شکل جدی درحال نوسازی نیروی هوایی خود است. جنگنده‌های اف ۱۵ اس ارتش اسرائیل متعلق به دهه ۷۰ میلادی و اف ۱۵ ای هم متعلق به دهه ۹۰ قرن میلادی گذشته است. اسرائیل تا کنون ۱۲ جنگنده فوق مدرن اف ۳۵ آی نیز از آمریکا تحویل گرفته که طبق توافق تعداد آنها تا سال ۲۰۲۴ به ۵۰ فروند خواهد رسید. این رژیم به دنبال خرید اف ۳۵ بی نیز هست.
مستقل

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا