گوناگون

روزنامه ابتکار تذکر گرفت، خبرنگارش در بازداشت است

در جلسه روز دوشنبه هیات نظارت بر مطبوعات، پرونده روزنامه‌های «ابتکار» و «اقتصاد آینده» بررسی شد…


به گزارش فارس، «سیدعلاءالدین ظهوریان»، دبیر هیات نظارت بر مطبوعات گفته است در این جلسه باتوجه به این که روزنامه ابتکار پس از درج مطلبی با عنوان «بیماری در کمین زائران بی ملاحظه»، در شماره مورخ ۲۹ مهرماه، به خاطر «بی توجهی به ساحت حضرت سیدالشهدا» عذرخواهی کرده است، مقرر شد به آن روزنامه تذکر کتبی داده شود.

این در حالی است که «پویان خوشحال»، نویسنده این مطلب بلافاصله پس از انتشار گزارش، تحت تعقیب قرار گرفت و بازداشت شد. در این گزارش به جای واژه «شهادت»، از کلمه «درگذشت» برای کشته شدن «امام حسین»، امام سوم شیعیان استفاده شده بود. ابتکار پس از آن عذرخواهی و آن را «اشتباه سهوی» عنوان کرد و گفت با نویسنده مطلب قطع همکاری شده است.

به گفته ظهوریان، تخلف روزنامه «اقتصاد آینده» در تیتر و عکس صفحه اول روزنامه روز ششم آبان نیز در جلسه روز دوشنبه هیات نظارت بر مطبوعات بررسی و مقرر شد دبیرخانه، اطلاعات متناقض موجود را بررسی و به جلسه آتی برای تصمیم گیری ارایه کند.

وی افزود: «در این جلسه هم چنین شماری از تقاضاهای انتشار نشریات مکتوب و‌الکترونیک مورد بررسی قرار گرفتند که با صدور مجوز فعالیت برای ۳۱ رسانه موافقت شد.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا