گوناگون

بازار ارز تهران؛ قیمت دلار صعودی شد

رویداد۲۴ در جریان معاملات دیروز بازار آزاد تهران چهارشنبه ۹ آبان قیمت ارز در بازار آزاد تهران مشخص شد…

بر این اساس دلار آمریکا ۱۵ هزار ۵۰ تومان، یورو با قیمت ۱۷۳۵۰، پوند ۱۹۰۲۰، دلار کانادا ۱۱۳۷۰، درهم امارات ۴۱۰۰ و لیر ترکیه ۲۷۰۰ تومان شد.

منبع قیمت‌های اعلامی استعلام قیمت‌ها از سه صرافی در میدان فردوسی است.

افزایش قیمت دلار “سکه” را گران کرد

رییس کمیسیون تخصصی طلا گفت: مهمترین عامل افزایش قیمت سکه در بازار، افزایش قیمت دلار است.

به گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی دو میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، ربع‌سکه یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۹۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای ۱۸عیار ۶۹۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۱۷ دلار معامله می‌شود که نسبت به روز قبل ۱۶ دلار کاهش داشته است.

قیمت سکه طرح جدید امروز نسبت به روز قبل حدود ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
سکه در آستانه ۵میلیون‌تومان

به گزارش آرمان، بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی روز گذشته با سرعت بیشتری روند صعودی خود را پیش گرفت و سکه تمام‌بهار آزادی با قیمت چهار میلیون و ۸۸۰هزار تومان خرید و فروش شد. همچنین سکه تمام طرح قدیم به چهار میلیون و ۷۰۰هزار تومان رسید تا بسیاری در روزهای آینده منتظر گذشتن سکه از مرز پنج میلیون تومان باشند.دیروز بازار ارز نیز دچار تکانه‌هایی شد و دلار به مرز ۱۵هزار تومان نزدیک‌ شد تا بعد از روزهای ارزانی سکه، طلا و ارز بار دیگر صدای زنگ هشدار در بازار طنین‌انداز شود. فعالان بازار باور دارند متهم ردیف اول گران‌شدن سکه، دلار است و با افزایش قیمت اکنون دلار به یک پیچ حساس و تعیین‌کننده رسیده است. از نظر بیشتر بازیگران باتجربه بازار، مرز ۱۵هزارتومانی و به‌ویژه نقطه ۱۵هزار و ۲۰۰تومان در تعیین آینده قیمت نقش بسیار اساسی دارد. به باور آنها، اگر قیمت از مرز ۱۵هزار تومانی عبور کند، تقاضای جدید وارد بازار می‌شود. از سوی دیگر زندانی‌شدن دلار در دو دامنه ۱۳هزار و ۱۴هزارتومان در روزهای اخیر موجب شده است که چشم افراد عادی از بازار دور شود. اما همراه با افزایش قیمت دلار، سکه تمام‌بهار آزادی نیز راه صعودی را در پیش گرفت و به راحتی از کانال چهار میلیون و ۵۰۰هزار و چهار میلیون و ۶۰۰هزار تومان عبور کرد و حتی به کانال پنج میلیون تومان نزدیک شد. با اینکه اواسط هفته طی مقطعی قیمت سکه به آستانه چهار میلیون و ۸۰۰هزار تومان نیز رسیده بود، اما دیروز از این قیمت هم عبور کرد و بازار آماده می‌شود تا پایان ماه صفر و آغاز ربیع‌الاول و افزایش تقاضا سکه به مرزهای بالاتری هم قدم بگذارد. با وجود افزایش قیمت سکه، عده‌ای از فعالان عنوان کردند ممکن است تحت‌تاثیر کاهش بهای اونس، سکه تمام روز چهارشنبه را آرام‌تر سپری کند. این در حالی است که گروه دیگری از معامله‌گران باور دارند، نوسان‌گیران در آستانه آغاز دور دوم تحریم‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند که قیمت‌ها را به سطوح بالاتر ببرند. چراکه دلالان آماده‌اند تا رکوردشکنی دیگری در بازار سکه را جشن بگیرند. با این حال از مراجع نظارتی و سیاست‌گذار انتظار می‌رود پیش از هجوم دلالان و پس از آن مردم عادی به بازار شرایطی را در بازار ایجاد کنند تا بار دیگر بازار در لبه پرتگاه قرار نگیرد. علاوه بر قیمت سکه تمام، روز گذشته در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان، ربع‌سکه یک میلیون و ۳۰۰هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۹۰هزار تومان فروخته شد. هر گرم طلای ۱۸عیار نیز ۴۵۲هزار تومان بود. همچنین هر اونس طلای جهانی نیز با قیمت ۲۱۷/۱دلار و ۵۶سنت معامله شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا