گوناگون

خامنه ای خطاب به آمریکا: شما غلط می‌کنید ما را مقصر می‌دانید

خامنه ای امروز طی سخنانی در واکنش به بازگشت تحریمها گفت: چهل سال است که چالش بین امریکا و جمهوری اسلامی ادامه دارد. امروز وضع امریکا را در یک نگاه وسیع که می‌بینیم این است که قدرت امریکا رو به افول و رو به زوال است. امریکای امروز از امریکای چهل سال قبل به‌مراتب ضعیف‌تر است…
یورونیوز نوشت: رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید در چالش ۴۰ ساله میان ایران و آمریکا، طرف مغلوب آمریکاست.

خامنه ای گفت:هدف آمریکا از تحریم، فلج کردن و عقب نگه داشتن اقتصاد کشور بود؛ نتیجه این شده که حرکت به سمت خودکفایی در کشور گسترش پیدا کرده است.

خامنه ای گفت: قدرت سخت امریکا یعنی قدرت اقتصاد و نظامیگری‌شان هم رو به افول است. نیروی نظامی امریکا به‌شدت سردرگم است و برای همین، برای پیشبرد اهداف نظامی‌شان از سازمان‌هایی مثل بلک‌واتر استفاده می‌کنند.

خامنه ای گفت: آمریکا بعضی از این چیزها را از چشم ما می‌بیند و ما را هم تهدید می‌کند که “اگر جوانان فلان کشور همسایه به نیروهای ما حمله کنند، ما شما را مقصر می‌دانیم.” خب شما غلط می‌کنید که ما را مقصر می‌دانید.

«برایان هوک»، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز گذشته گفته بود: هر وقتی که شما می‌شنوید مقامات رژیم ایران از وحشتناک بودن آمریکا سخن می‌گویند، معمولاً این کار را می‌کنند تا افکار مردم ایران را از سوءمدیریت رژیم منحرف کنند.

وی افزود: این رژیمی است که دشمنان خیالی می‌سازد تا کارهای خودش را توجیه کند و افکار عمومی را از نقض ها و کوتاهی‌هایی منحرف کند که اکنون مرتباً آشکار می‌شوند. ما اکنون این ضعف ها را با اعتصابات معلمان و رانندگان کامیون می‌بینیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا